Website-ul comenzi.farmaciatei.ro utilizează fişiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența dumneavoastră pe website-ul nostru. Vă informăm că ne-am actualizat politicile pentru a integra în acestea cele mai recente modificări propuse de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date. Înainte de a continua navigarea pe website-ul nostru vă rugăm să alocați timpul necesar pentru a citi, cu atenție, și a înțelege conținutul Politicii privind utilizarea fisierelor Cookie. Prin continuarea navigării pe website-ul nostru confirmați acceptarea utilizării fişierelor de tip cookie, conform Politicii privind utilizarea fișierelor Cookie. Puteți modifica, în orice moment, setările acestor fişiere cookie urmând instrucțiunile din Politica privind utilizarea fișierelor Cookie.


Am inteles

Bebe Tei - Site-ul este inchis momentan, revenim curind.

Categorii

Catalog producători1822

Urmarire Colet

un serviciu LivrariOnline

Proiectul FIV - “O Șansă Pentru Cuplurile Infertile”

Farmacia Tei este inscrisa in Proiectul FIV - “O Șansă Pentru Cuplurile Infertile”.

Pentru mai multe informatii, va rugam sa accesati site-ul ASSMB: http://fiv.assmb.ro/index.html

Va multumim!

0 produse în coș

Coldrex Junior Hotrem, 10 plicuri, Gsk
[6421783091292]

  • Reteta

Se elibereaza FARA RETETA, numai de la sediul Farmacia Tei

Producător: GLAXOSMITHKLINE
Data expirării: 01 Jun 2021
Disponibilitate in locatii:

8 buc in stoc Barbu Vacarescu

86 buc in stoc Dristor

0 buc in stoc Plaza Romania

49 buc in stoc ViVo Constanta

13,50 RON

Pentru moment acest medicament nu se poate comanda online. Acest medicament poate fi cumparat doar de la sediile farmaciilor noastre. Suntem deja in proces de autorizare pentru vanzarea online a acestor medicamente conform Ordinului ministrului sanatatii 444 pe 2019 cu privire la administrarea si functionarea farmaciilor online. In momentul in care se va finaliza procedura de autorizare revenim cu amanunte (conform legii acest proces dureaza minim 2-3 luni).
Ordinul MS-444/2019 poate fi consultat aici.
Pulbere pentru suspensie orala
Cititi cu atentie si in intregime acest prospect, deoarece el contine informatii importante pentru dumneavoastra.
Acest medicament este disponibil fara prescriptie medicala. Cu toate acestea, este necesar sa luati Coldrex Junior Hotrem cu atentie, pentru a obtine cele mai bune rezultate.
Pastrati acest prospect. S-ar putea sa fie necesar sa-l recititi.
Intrebati farmacistul daca aveti nevoie de mai multe informatii sau sfaturi.
Trebuie sa va prezentati la medic daca simptomele dumneavoastra se inrautatesc sau nu se imbunatatesc dupa 2-3 zile de la utilizare.
Daca vreuna dintre reactiile adverse devine grava sau daca observati orice reactie adversa nementionata in acest prospect, va rugam sa-i spuneti medicului dumneavoastra sau farmacistului.
 
Coldrex Junior Hotrem este un medicament impotriva racelii si gripei care contine trei substante active:
Paracetamolul: amelioreaza durerea si reduce temperatura corporala in conditii de febra.
Clorhidratul de fenilefrina: un decongestionant simpatomimetic care desfunda nasul si sinusurile ajutandu-va sa respirati mai usor.
Acidul ascorbic (vitamina C): este o substanta uzuala inclusa in medicamentele recomandate pentru raceala si gripa; ajuta la inlocuirea pierderilor de vitaminaC din raceala si gripa.
Coldrex Junior Hotrem asigura copilului dumneavoastra ameliorarea rapida si eficienta a simptomelor din raceala si gripa inclusiv febra, frison, nas infundat, dureri de cap, furnicaturi in membre, dureri in gat, sinuzita si dureri asociate.
 
Nu uitati:
Coldrex Junior HotRem contine paracetamol. Nu se va administra concomitent cu alte medicamente care contin paracetamol.
Coldrex Junior contine un decongestionant nazal. Nu se va administra concomitent cu alte medicamente pentru ameliorarea racelii, gripei sau congestiei nazale.
 
Contraindicatii:

Nu administrati Coldrex Junior Hotrem daca
Copilul dumneavoastra este alergic (hipersensibilitate) la paracetamol, acid ascorbic, clorhidrat de fenilefrina sau orice alt ingredient mentionat in acest prospect.
Copilul dumneavoastra sufera de oricare din problemele medicale mentionate in continuare:
- Afectiune renala sau hepatica
- Tensiune arteriala crescuta
- Hipertiroidism
- Diabet
- Boala cardiaca
- Este in tratament cu antidepresive, medicamente cunoscute sub numele de inhibitori de monoaminoxidaza (IMAO) sau medicamente beta-blocante.
 
Aveti grija deosebita cand administrati Coldrex Junior Hotrem
Coldrex Junior Hotrem nu se administreaza o perioada lunga de timp.
Nu depasiti dozele recomandate.
Nu lasati medicamentele la indemana copiilor.
 
Folosirea altor medicamente
Va rugam spuneti medicului dumneavoastra sau farmacistului daca copilul dumneavoastra este sau a fost recent in tratament cu alte medicamente, inclusiv medicamente care se elibereaza fara prescriptie medicala.
Nu utilizati Coldrex Junior Hotrem impreuna cu alte medicamente pentru raceala, gripa sau congestie nazala sau cu alte medicamente care contin paracetamol.
 
Sarcina si alaptarea

Adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului pentru recomandari inainte de a lua orice medicament.
 
Conducerea vehiculelor si folosirea utilajelor
Medicamentul nu influenteaza capacitatea de a conduce vehicule sau de a folosi utilaje.
 
Informatii importante privind unele componente Coldrex Junior Hotrem:
Acest medicament contine zahar.
Daca medicul dumneavoastra v-a atentionat in privinta intolerantei la unele categorii de glucide a copilului dumneavoastra, va rugam sa-l intrebati inainte de a-i administra copilului acest medicament.
 
Administrare:
Coldrex Junior Hotrem se administreaza oral, ca un remediu fierbinte (pentru a fi inghitit).
Doza recomandata pentru copii cu varsta intre 6-12 ani este:
Se administreaza un plic la fiecare 4 ore. Nu se administreaza mai mult de 6 plicuri in 24 de ore.
Nu se administreaza copiilor cu varsta sub 6 ani.
Mod de administrare
Goliti continutul unui plic intr-o cana. Umpleti pana la jumatate (aproximativ 125 ml) cu apa fierbinte. Amestecati bine. Adaugati apa rece cat este necesar si zahar sau miere, la nevoie.
Daca simptomele persista dupa 2-3 zile de la utilizare, solicitati consult medical.
 
Daca ati dat copilului dumneavoastra mai mult Coldrex Junior Hotrem decat trebuie:
Contactati imediat medicul dumneavoastra si spuneti-i exact ce doza ati administrat copilului.
Medicul dumneavoastra va va spune ce trebuie sa faceti.
 
Daca ati uitat sa administrati copilului dumneavoastra o doza:
Nu administrati o doza dubla pentru a inlocui doza uitata.
Daca aveti orice intrebari suplimentare cu privire la acest medicament, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului.
 
Reactii adverse posibile:
Ca toate medicamentele, Coldrex Junior Hotrem poate provoca reactii adverse, cu toate ca nu apar la toate persoanele.
Reactii adverse posibile:
- Eruptii pe piele sau alte alergii.
- Dureri gastrice sau disconfort abdominal.
- Cresterea tensiunii arteriale insotita de dureri de cap, ameteala, stare de rau, diaree, insomnie si palpitatii.
Daca vreuna dintre reactiile adverse devine grava sau daca observati orice reactie adversa nementionata in acest prospect, va rugam sa spuneti medicului dumneavoastra sau farmacistului.
 
Pastrare:

A nu se lasa la indemana si vederea copiilor.
Nu utilizati Coldrex Junior Hotrem dupa data de expirare inscrisa pe cutie/blister. Data de expirare se refera la ultima zi a lunii respective.
A se pastra la temperaturi sub 25oC in ambalajul original.
Medicamentele nu trebuie aruncate pe calea apei menajere sau a reziduurilor menajere. Intrebati farmacistul cum sa eliminati medicamentele care nu va mai sunt necesare. Aceste masuri vor ajuta la protejarea mediului.
 
Informatii:
Ce contine Coldrex Junior Hotrem
Substantele active sunt paracetamol, acid ascorbic si clorhidrat de fenilefrina.
Celelalte componente sunt: zaharina sodica, ciclamat de sodiu, acid citric anhidru, citrat de sodiu, amidon de porumb, zahar, aroma de lamaie 610 399 E, curcumina (E 100), dioxid de siliciu coloidal anhidru.
Cum arata Coldrex Junior Hotrem si continutul ambalajului
Coldrex Junior Hotrem este o pudra de culoare galbena cu aroma si gust de lamaie. Fiecare plic contine o singura doza, fiecare plic continand 3 g de pulbere.
Coldrex Junior Hotrem este disponibil in cutii cu 5 sau 10 plicuri a cate 3 g pulbere pentru suspensie orala

Prezentare:
10 plicuri
 
Nu există comentarii referitoare la acest produs.


Opinia dumneavoastră contează!

Site-ul Comenzi.FarmaciaTei.ro încearcă în permanență să păstreze acuratețea informațiilor prezentate. Totuși, este posibil ca informațiile prezentate pe această pagină să fie mai vechi sau inexacte, datorită schimbărilor efectuate de producător sau a altor condiții care nu stau în puterea noastră.
Așteptăm părerile și opiniile dumneavoastră pentru îmbunătățirea calității site-ului nostru!