Acest site folosește cookies pentru a furniza servicii și funcționalități personalizate. Prin vizitarea site-ului nostru, îți dai acordul pentru descărcarea acestor cookies.Am inteles

Poți afla mai multe despre cookies și poți schimba setările lor aici.

Influbene 500 mg, 10 plicuri, Teva Pharmaceuticals

Cod bare: 6425424000100
Optiuni Livrare
Livrabil la usa in Bucuresti si Constanta
Pret: de la 17.85 RON
Ridicare de la ghiseu
Pret: de la 0.50 RON
Disponibilitate in locatii:
  • Barbu Vacarescu : Indisponibil
  • Dristor : Indisponibil
  • Plaza Romania : Indisponibil
  • Rahova : Indisponibil
  • Vivo Constanta : Indisponibil
Pretul afisat este valabil doar pentru comenzile online, pretul din fiecare punct de lucru putand varia.

Influbene 500 mg, 10 plicuri, Teva Pharmaceuticals [6425424000100]

Influbene - pulbere pentru solutie orala

Instructiuni de utilizare:
Pentru ameliorarea simptomelor de raceala si gripa, incluzand ameliorarea durerii, a durerii de cap, congestiei nazale si scaderea temperaturii.

Indicatii:
- ameliorarea durerii;
- durere de cap;
- congestie nazala;
- scaderea temperaturii.

Doze recomandate:
Adulti si copii cu varsta peste 16 ani - 1 plic la fiecare 4-6 ore.
Nu luati mai mult de 4 plicuri in 24 de ore.
Dizolvati continutul unui plic in 125 ml apa calda, dar nu fierbinte. Amestecati pana cand se dizolva.

Precautii:
A nu se depasi doza recomandata.
Nu utilizati Influbene daca aveti probleme cu alcoolul etilic sau afectiuni ale ficatului.
Contine paracetamol.
A nu se utiliza impreuna cu alte medicamente care contin paracetamol.
In caz de supradozaj, solicitati imediat asistenta medicala chiar daca va simtiti bine.
Acest medicament contine un decongestionant.
Nu utilizati alte medicamente pentru raceala, gripa sau medicamente decongestionante.
Daca sunteti gravida, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului inainte de a lua Influbene.
A nu se utiliza la copii si adolescenti cu varsta sub 16 ani.
Acest medicament se utilizeaza numai pe termen scurt. Nu utilizati acest medicament mai mult de 3 zile fara recomandarea medicului.

Compozitie:
Paracetamol 500 mg; Clorhidrat de fenilefrina 12.2 mg (echivalent cu fenilefrina baza 10 mg).

Excipienti:
Zahar, aspartam si sorbitol.

Prezentare:
10 plicuri

Data ultimei actualizari: 31-01-2020

Produse similare

Cos de cumparaturi

Obiect sters Anuleaza

Wishlist -

Obiect sters Anuleaza