Acest site folosește cookies pentru a furniza servicii și funcționalități personalizate. Prin vizitarea site-ului nostru, îți dai acordul pentru descărcarea acestor cookies.Am inteles

Poți afla mai multe despre cookies și poți schimba setările lor aici.

Influbene 1000 mg, 10 plicuri, Teva Pharmaceuticals

Cod bare: 6425424000094
Optiuni Livrare
Livrabil la usa doar in Bucuresti
Pret: de la 12.4 RON
Ridicare de la ghiseu
Pret: de la 0.50 RON
15.50 RON
Disponibilitate in locatii:
  • Barbu Vacarescu : Sunt 0 in stoc
  • Dristor : Sunt 0 in stoc
  • Plaza Romania : Sunt 0 in stoc
  • Rahova : Sunt 0 in stoc
  • Vivo Constanta : Sunt 0 in stoc

Influbene 1000 mg, 10 plicuri, Teva Pharmaceuticals [6425424000094]

Influbene - pulbere pentru solutie orala 1000 mg/12,2 mg

Continut per plic:
Paracetamol 1000 mg; Clorhidrat de fenilefrina 12,2 mg (echivalent cu fenilefrina baza 10 mg). De asemenea, contine zahar, aspartam (E951) si sorbitol (E420).

Utilizare:
Pentru ameliorarea simptomelor de raceala si gripa, incluzand ameliorarea durerilor generale, a durerilor in gat, a durerilor de cap, congestiei nazale si febrei.
Dizolvati continutul unui plic in 250 ml apa calda, dar nu fierbinte. Amestecati pana cand se dizolva.

Doze recomandate:
Adulti cu greutatea mai mare de 50 kg: 1 plic la fiecare 8 ore. Adolescenti cu varsta peste 16 ani si greutate mai mare de 50 kg: 1 plic la fiecare 8 ore.
Nu luati mai mult de 3 plicuri in 24 de ore. A nu se depasi doza recomandata.

Atentionari:
Solutia reconstituita in apa calda este stabila timp de 60 de minute la temperatura camerei.
Trebuie sa va adresati medicului in cazul in care nu va simtiti mai bine sau va simtiti mai rau dupa 3 zile de tratament, nu utilizati acest medicament mai mult de 7 zile. In cazul in care este necesar un tratament prelungit, va rugam sa va adresati medicului dumneavoastra pentru a exclude o afectiune mai severa.
A nu se utiliza impreuna cu alte medicamente care contin paracetamol.
In caz de supradozaj, solicitati imediat asistenta medicala chiar daca va simtiti bine.
Acest medicament contine un decongestionant. Nu utilizati alte medicamente pentru raceala, gripa sau nas infundat.
Daca sunteti gravida, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului inainte de a lua Influbene.
Daca v-au fost prescrise alte medicamente, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului inainte de a lua Influbene.
A nu se utiliza la copii si adolescenti cu varsta sub 16 ani.
A se utiliza numai pe termen scurt.

Prezentare:
10 plicuri

Data ultimei actualizari: 31-01-2020
Momentan acest produs nu are specificații atribuite!

Produse similare

Cos de cumparaturi

Obiect sters Anuleaza

Wishlist -

Obiect sters Anuleaza