Acest site folosește cookies pentru a furniza servicii și funcționalități personalizate. Prin vizitarea site-ului nostru, îți dai acordul pentru descărcarea acestor cookies.Am inteles

Poți afla mai multe despre cookies și poți schimba setările lor aici.

Fervex 280mg/100 mg/10 mg , pentru copii, 8 plicuri, Upsa

paracetamol, acid ascorbic, maleat de clorfeniramina

Brand: UPSA SAS
Cod bare: 3585552965542
Data expirarii: 01-03-2023
Document:
Optiuni Livrare
Ridicare de la ghiseu
Pret: de la 0,50 RON
Livrare la usa
Livrare doar in Bucuresti
Pret: de la 17,85 RON
14,50 RON
> 10 în stoc, acum 1 ora
Disponibilitate in locatii:
  • Plaza Romania : Disponibil
  • Dristor : Disponibil
  • Vivo Constanta : Disponibil
  • Barbu Vacarescu : Disponibil
  • Rahova : Disponibil
Pretul afisat este valabil doar pentru comenzile online, pretul din fiecare punct de lucru putand varia.

Fervex 280mg/100 mg/10 mg , pentru copii, 8 plicuri, Upsa [9900001502224]

Citiţi cu atenţie şi în întregime prospectul înainte de a începe să utilizaţi acest medicament, deoarece conţine informaţii importante pentru dumneavoastră.
Utilizaţi întotdeauna acest medicament conform indicaţiilor din acest prospect sau indicaţiilor medicului dumneavoastră sau farmacistului. 

Indicatii:
Tratamentul simptomatic al răcelilor comune, rinitelor alergice şi vasomotorii, stărilor gripale (pentru ameliorarea strănutului, secreţiei nazale apoase, inflamaţiei mucoaselor nazală şi sinusală, febrei, durerilor de cap şi musculare).
Tratamentul cu antibiotice poate fi necesar în cazul apariţiei infecţiilor bacteriene. 

Compozitie:
Substanţele active sunt paracetamol, acid ascorbic şi maleat de feniramină. Fiecare plic cu
granule pentru soluţie orală conţine paracetamol 280 mg, acid ascorbic 100 mg şi maleat de feniramină 10mg.

Mod de administrare:
Utilizați întotdeauna acest medicament exact așa cum este descris în acest prospect sau așa cum v-a spus
medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutați cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu
sunteți sigur.
Copii cu vârsta între 6 şi 10 ani:1 plic Fervex “pentru copii” fără zahăr de 2 ori pe zi.
Copii cu vârsta între 10 şi 12 ani:1 plic Fervex “pentru copii” fără zahăr de 3 ori pe zi.
Copii cu vârsta între 12 şi 15 ani: 1 plic Fervex “pentru copii” fără zahăr de 4 ori pe zi.
Intervalul între administrări trebuie să fie de cel puţin 4 ore.
Plicurile se administrează cu o cantitate suficientă de apă rece sau fierbinte.

Prezentare:
8 plicuri


Data ultimei actualizari: 27-01-2022

Fervex 280mg/100 mg/10 mg , pentru copii, 8 plicuri, Upsa [9900001502224]

Produse similare

Cos de cumparaturi

Obiect sters Anuleaza

Favorite

Obiect sters Anuleaza