Acest produs face parte din campania Elite si beneficiaza de TRANSPORT GRATUIT* la Pachetomat
*vezi detaliiImagine cu titlu de prezentare. Ambalajul, culoarea sau inscriptiile pot varia.
La noi, prețul afișat este valabil atât pentru comenzile online cât și pentru toate locațiile noastre.
Dacă intervin abateri de la această regulă, sunt erori pentru care ne cerem scuze și vă rugăm să ni le semnalați.
- cerealele sunt prelucrate termic in timpul productiei, folosind o metoda blanda de extrudare, timp in care sunt expuse la o temperatura mai ridicata doar pentru cateva secunde. In acest fel ingredientele isi pastreaza valoare nutritiva;
- meiul este una dintre cele mai vechi cereale cultivate, usor digerabil, hranitor si satios, natural fara gluten, fiind potrivit persoanelor celiace, recomandat tuturor categoriilor de varsta;
- principalul nutrient din boabele de orez sunt carbohidratii, majoritatea sub forma de polizaharide
complexe, usor de digerat, fiind astfel o sursa excelenta de energie.
Preparare:
Adaugati amestecul de cereale peste lapte cald (sau bautura vegetala) sau apa calda pana se ajunge la consistenta dorita. Nu necesita fierbere. Amestecati, asteptati conform timpului mentionat pe ambalaj. Pentru servire se poate adauga sirop de artar, agave, porumb sau miere, dupa gust. Se pot adauga fructe proaspete sau uscate, nuci sau seminte. Amestecul de cereale se poate folosi la ingrosarea sosurilor sau a supelor sau ca liant pentru amestecurile de carne, fructe sau legume.
Orez, mei.
Valori nutritionale:| Componenta | Cantitate per 100 g |
|---|---|
| Valoare energetica | 1563 kJ / 367 kcal |
| Grasimi | 2.2 g |
| - din care acizi grasi saturati | 0.3 g |
| Glucide | 78 g |
| - din care zaharuri | 0.3 g |
| Fibre | 2.4 g |
| Proteine | 8 g |
| Sare | sub 0.01 g |
300 g
| Specificatie | Valori |
|---|---|
| Categorie | Porridge |
| Brand | Nominal |
| Stoc | În curând |
| Info produs | Eligibil ELITE |
| Proprietati | Produsele fără gluten nu conțin această proteină, găsită în grâu, orz și secară, și sunt destinate persoanelor cu boala celiacă sau sensibilitate la gluten. Sunt, de asemenea, o opțiune pentru cei care urmează diete speciale. |
| Cod produs | 8594010192838 |
| Tip produs | Produs alimentar |