Acest produs face parte din campania Elite si beneficiaza de TRANSPORT GRATUIT* la Pachetomat
*vezi detaliiImagine cu titlu de prezentare. Ambalajul, culoarea sau inscriptiile pot varia.
Brand: SOLARIS
Cod produs: 5941828012866
Data expirarii: 19-01-2028
Tip: Produs alimentar
Vandut de: Farmacia Tei SRL
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
La noi, prețul afișat este valabil atât pentru comenzile online cât și pentru toate locațiile noastre.
Dacă intervin abateri de la această regulă, sunt erori pentru care ne cerem scuze și vă rugăm să ni le semnalați.
- se remarca prin continutul ridicat de unt de cacao, care confera textura si consistenta superioara;
- prezinta o culoare mai intensa si un gust mai puternic fata de variantele cu continut redus de grasime;
- este potrivita pentru prepararea prajiturilor, cremelor, trufelor si inghetatei;
- este obtinuta din semintele arborelui Theobroma cacao, uscate si macinate sub forma de pulbere;
- are in compozitie antioxidanti puternici - flavonoide (precum epicatechina, catechine si procianidine).
Poate fi adaugata in lapte de vaca sau capra sau in cel vegetal (de soia, migdale, caju).
Este un ingredient vital in productia de ciocolata, aduce un plus de savoare prajiturilor si tartelor, biscuitilor s.a.
Boabe de cacao.
Valori nutritionale:| Componenta | Valoare nutritionala / 100 g |
|---|---|
| Valoare energetica | 1800 kJ / 431 kcal |
| Grasimi | 21 g |
| - din care acizi grasi saturati | 13,2 g |
| Glucide | 14,5 g |
| - din care zaharuri | 0,3 g |
| Proteine | 28,1 g |
| Sare | 0,1 g |
Olanda.
Precautii:Unitatea ambaleaza si proceseaza faina din cereale, mustar, soia, nuci, alune, seminte de susan si telina.
A se pastra la loc uscat si racoros.
75 g
| Specificatie | Valori |
|---|---|
| Categorie | CONDIMENTE |
| Brand | Solaris |
| Stoc | În stoc |
| Disponibil in farmacii | Dristor, Rahova, Popesti-Leordeni |
| Info produs | Eligibil ELITE |
| Cod produs | 5941828012866 |
| Tip produs | Produs alimentar |
| Data de expirare | 2028-01-19 |