Acest produs face parte din campania Elite si beneficiaza de TRANSPORT GRATUIT* la Pachetomat
*vezi detaliiImagine cu titlu de prezentare. Ambalajul, culoarea sau inscriptiile pot varia.
Brand: REPUBLICA BIO
Cod produs: 5949072200633
Data expirarii: 14-04-2027
Tip: Produs alimentar
Document: Eticheta Produs
Vandut de: Farmacia Tei SRL
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
La noi, prețul afișat este valabil atât pentru comenzile online cât și pentru toate locațiile noastre.
Dacă intervin abateri de la această regulă, sunt erori pentru care ne cerem scuze și vă rugăm să ni le semnalați.
- semintele de canepa decorticate sunt o sursa vegetala excelenta de proteine, acizi grasi esentiali, fibre si minerale;
- acest produs este certificat ecologic conform standardelor stricte ale Uniunii Europene, fiind ideal pentru dietele vegane si vegetariene;
- semintele sunt crude, neprocesate, pastrand astfel toate proprietatile nutritive pentru o alimentatie echilibrata si sanatoasa;
- Certificat ecologic: Produs conform standardelor stricte ale Uniunii Europene pentru agricultura ecologica, fara organisme modificate genetic si neiradiat;
- Fara gluten, fara alergeni: Potrivite pentru persoanele cu sensibilitati alimentare sau intoleranta la gluten.
Adauga semintele de canepa in pateuri, smoothie-uri, salate sau ca topping pentru diverse feluri de mancare.
Ingrediente:100% seminte de canepa ecologice decorticate.
Valori nutritionale:| Nutrient | Cantitate / 100g |
|---|---|
| Energie | 2781 KJ / 664 Kcal |
| Grăsimi | 48 g |
| – din care acizi grași saturați | 5.2 g |
| Glucide | 3.1 g |
| – din care zaharuri | 2.6 g |
| Fibre | 6 g |
| Proteine | 34 g |
| Sare | 0.03 g |
Produs in Uniunea Europeana.
Precautii:Conditii de pastrare: Dupa deschidere, pastreaza produsul la temperatura camerei, in punga bine inchisa. Fereste-l de umiditate si de razele directe ale soarelui.
Prezentare:200 g
| Specificatie | Valori |
|---|---|
| Categorie | Seminte si nuci |
| Brand | Republica Bio |
| Stoc | În stoc |
| Disponibil in farmacii | Rahova, Popesti-Leordeni |
| Info produs | Eligibil ELITE |
| Cantitate | 200 g |
| Proprietati | Produsele Bio (Ecologice, Organice) sunt obținute din ingrediente cultivate ecologic, fără utilizarea pesticidelor sau fertilizanților chimici. Acestea respectă standarde stricte de producție durabilă și protecția mediului. |
Produsele fără gluten nu conțin această proteină, găsită în grâu, orz și secară, și sunt destinate persoanelor cu boala celiacă sau sensibilitate la gluten. Sunt, de asemenea, o opțiune pentru cei care urmează diete speciale. |
|
Produsele fără organisme modificate genetic (GMO) nu conțin ingrediente derivate din plante sau animale al căror ADN a fost modificat. Sunt apreciate de consumatorii care caută alimente mai “naturale” și sustenabile. |
|
Produsele vegane nu conțin ingrediente de origine animală. |
|
| Cod produs | 5949072200633 |
| Tip produs | Produs alimentar |
| Data de expirare | 2027-04-14 |