Acest produs face parte din campania Elite si beneficiaza de TRANSPORT GRATUIT* la Pachetomat
*vezi detaliiImagine cu titlu de prezentare. Ambalajul, culoarea sau inscriptiile pot varia.
Pentru a primi notificări legate de stoc trebuie să fii logat în cont sau să îți creezi un cont aici.
La noi, prețul afișat este valabil atât pentru comenzile online cât și pentru toate locațiile noastre.
Dacă intervin abateri de la această regulă, sunt erori pentru care ne cerem scuze și vă rugăm să ni le semnalați.
Proprietăți:
Complex unic de ingrediente cu acțiune neuroprotectoare.
Poate fi un tonic natural al sistemelor nervos și vascular.
Poate contribui la îmbunătățirea funcțiilor cerebrale: memorie, atenție, concentrare, coordonarea mișcărilor și echilibru emoțional.
Neuromax este un complex unic neuroprotector, formula revoluționară, ce are în compoziție concentrații optime ale celor mai bine documentate plante cu acțiune sinergică pentru susținerea sistemului nervos: Citicolină, L-Carnitină, Taurina, Bacopă monnieri, Ginkgo Biloba, Fosfatidil serina, Fosfațidil colina, L-Glutamina, Acidul alfa lipoic.
Acest produs este recomandat de SNPCAR – Societatea de Neurologie și Psihiatrie a Copilului și Adolescentului din România.
Ingrediente active/capsulă 800 mg
L-carnitină 125 mg
clorhidrat de acetil L-carnitina
Taurina 125 mg
Citicolină 75 mg
CDP-colină
Bacopa monnieri 50 mg
extract hidroetanolic 20:1 (dextrină) din părți aeriene de Bacopă monnieri, cu min. 20% bacopazide
Ginkgo biloba 50 mg
extract hidroetanolic 50:1 din frunze de Ginkgo biloba (G.B.E.), cu 24% ginkgoflavone și 6% terpene lactonice
Fosfatidilcolina 30 mg
extract hidroetanolic din semințe de Soia (Glicine max), cu min. 25% Fosfatidilcolina
Fosfatidilserina 25 mg
extract hidroetanolic din semințe de Soia (Glicine max), cu min. 50% Fosfatidilserina
L-glutamină 25 mg
Acid alfa lipoic 12,5 mg
Acid pantotenic -Vitamina B5- (50% VNR*) 3 mg
(*Valoare Nutrițională de Referință cf. Regulament 1169/2011)
Nu conține alergeni.
Mod de administrare:
Adulți: 1 pe zi, la masă, cu un pahar de apă.
Precauții:
Nerecomandat gravidelor sau celor care alăptează, precum și persoanelor alergice la soia sau la oricare dintre celelalte ingrediente ale produsului. Este compatibil cu medicația secundară. A nu se depăși doza recomandată pentru consumul zilnic. A nu se lăsa la îndemână și la vederea copiilor mici.
Prezentare:
30 + 30 capsule
| Specificatie | Valori |
|---|---|
| Categorie | Afectiuni neurodegenerative |
| Brand | Cosmopharm |
| Rating | 4 |
| Info produs | Eligibil ELITE |
| Cantitate | 30+30 capsule |
| Cod produs | 6424272008726 |