Acest produs face parte din campania Elite si beneficiaza de TRANSPORT GRATUIT* la Pachetomat
*vezi detaliiImagine cu titlu de prezentare. Ambalajul, culoarea sau inscriptiile pot varia.
Brand: SOLARIS
Cod produs: 5941828000382
Data expirarii: 02-09-2026
Tip: Produs alimentar
Vandut de: Farmacia Tei SRL
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
La noi, prețul afișat este valabil atât pentru comenzile online cât și pentru toate locațiile noastre.
Dacă intervin abateri de la această regulă, sunt erori pentru care ne cerem scuze și vă rugăm să ni le semnalați.
- sunt bogate in carbohidrati complecsi si fibre (insolubile si solubile: hemiceluloza, celuloza, beta-glucani);
- contin proteine, aminoacizi si gluten;
- au putine grasimi, dar includ lipide sanatoase si acizi grasi Omega 3, 6, 9;
- contin vitamine din complexul B, dar si A, E, K;
- sunt o sursa buna de minerale: fosfor, potasiu, magneziu, calciu, mangan, fier, zinc, cupru, seleniu;
- includ compusi bioactivi: antioxidanti si fitosteroli;
- au un aport caloric redus.
Adauga tarate de grau peste fulgii de cereale cu lapte, in iaurt (inclusiv vegetal), in smoothie-uri, in supe sau diverse mancaruri.
Poti, de asemenea, include taratele in diverse aluaturi, pentru un plus de fibre si pentru imbunatatirea valorilor nutritive: in compozitia painii, in aluatul unor fursecuri sau briose.
Grau boabe.
Valori nutritionale:| Nutrient | Valoare / 100 g |
|---|---|
| Valoare energetica | 904 kJ / 216 kcal |
| Grasimi | 4,3 g |
| - acizi grasi saturati | 0,6 g |
| Glucide | 64,5 g |
| - zaharuri | 0,4 g |
| Fibre | 42,8 g |
| Proteine | 15,5 g |
| Sare | 0,005 g |
Produsul contine gluten.
Unitatea ambaleaza si proceseaza faina din cereale, mustar, soia, nuci, alune, seminte de susan si telina.
300 g
| Specificatie | Valori |
|---|---|
| Categorie | Tarate |
| Brand | Solaris |
| Stoc | În stoc |
| Disponibil in farmacii | Rahova, Popesti-Leordeni |
| Info produs | Eligibil ELITE |
| Cantitate | 300 g |
| Cod produs | 5941828000382 |
| Tip produs | Produs alimentar |
| Data de expirare | 2026-09-02 |