Acest produs face parte din campania Elite si beneficiaza de TRANSPORT GRATUIT* la Pachetomat
*vezi detaliiImagine cu titlu de prezentare. Ambalajul, culoarea sau inscriptiile pot varia.
La noi, prețul afișat este valabil atât pentru comenzile online cât și pentru toate locațiile noastre.
Dacă intervin abateri de la această regulă, sunt erori pentru care ne cerem scuze și vă rugăm să ni le semnalați.
- sunt o sursa naturala de grasimi sanatoase, in special acizi grasi nesaturati;
- contin proteine vegetale, sustinand aportul proteic zilnic intr-un mod natural;
- bogati in vitamina B17 (amigdalina), compus cu potential antioxidant;
- pot sustine digestia si buna functionare a tranzitului intestinal;
- au un gust usor amarui si pot fi consumati ca atare sau incorporati in diverse preparate.
Poate fi consumat ca atare sau macinat, presarat peste mancaruri.
Recomandare de consum: 4-5 samburi pe zi.
Samburi de caise.
Valori nutritionale:| Componenta | Valoare nutritionala / 100 g |
|---|---|
| Valoare energetica | 2217,5 kJ / 530 kcal |
| Grasimi | 46,9 g |
| - din care acizi grasi saturati | 2,6 g |
| Glucide | 5,4 g |
| - din care zaharuri | 5,4 g |
| Fibre | 17,6 g |
| Proteine | 23,1 g |
| Sare | 0,007 g |
Tajikistan.
Precautii:A nu se lasa la indemana copiilor.
Unitatea ambaleaza si proceseaza faina din cereale, mustar, soia, nuci, alune, seminte de susan si telina.
A se pastra la loc uscat si racoros.
150 g
| Specificatie | Valori |
|---|---|
| Categorie | Fructe uscate si confiate |
| Brand | Solaris |
| Info produs | Eligibil ELITE |
| Cod produs | 5941828007268 |
| Tip produs | Produs alimentar |