Acest produs face parte din campania Elite si beneficiaza de TRANSPORT GRATUIT* la Pachetomat
*vezi detaliiImagine cu titlu de prezentare. Ambalajul, culoarea sau inscriptiile pot varia.
Brand: SOLARIS
Cod produs: 5941828012569
Data expirarii: 30-04-2027
Tip: Produs alimentar
Vandut de: Farmacia Tei SRL
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
Livrare până la 4 zile lucrătoare
La noi, prețul afișat este valabil atât pentru comenzile online cât și pentru toate locațiile noastre.
Dacă intervin abateri de la această regulă, sunt erori pentru care ne cerem scuze și vă rugăm să ni le semnalați.
- sunt bogate in acizi grasi esentiali (Omega 6, 9);unt o sursa de proteine complete si fibre;
- contin vitaminele E si B;
- aduc un aport important de minerale: cupru, seleniu, magneziu si fosfor;
- datorita lipidelor nesaturate si fitosterolilor, pot contribui la mentinerea colesterolului la un nivel scazut;
- consumul zilnic de 20-30 g este optim si aduce beneficii asupra sanatatii organismului.
Pot fi consumate ca atare, adaugate in salate, deserturi si pateuri raw-vegane, in aluatul pentru paine.
Presarate peste covrigi, inainte de a-i introduce la cuptor, sunt un deliciu.
Seminte de floarea soarelui.
Valori nutritionale:| Componenta | Valoare pe 100 g |
|---|---|
| Valoare energetica | 2445 kJ / 584 kcal |
| Grasimi | 51,5 g |
| - acizi grasi saturati | 4,5 g |
| Glucide | 20 g |
| - zaharuri | 2,6 g |
| Fibre | 8,6 g |
| Proteine | 20,8 g |
| Sare | 0,009 g |
Bulgaria.
Precautii:Unitatea ambaleaza si proceseaza faina din cereale, mustar, soia, nuci, alune, seminte de susan si telina.
A se pastra la loc uscat si racoros.
300 g
| Specificatie | Valori |
|---|---|
| Categorie | Seminte si nuci |
| Brand | Solaris |
| Stoc | În stoc |
| Disponibil in farmacii | Dristor, Rahova, Popesti-Leordeni |
| Info produs | Eligibil ELITE |
| Cantitate | 300 g |
| Cod produs | 5941828012569 |
| Tip produs | Produs alimentar |
| Data de expirare | 2027-04-30 |