Acest site folosește cookies pentru a furniza servicii și funcționalități personalizate. Prin vizitarea site-ului nostru, îți dai acordul pentru descărcarea acestor cookies.Am inteles

Poți afla mai multe despre cookies și poți schimba setările lor aici.

Revigrip Sinus, 20 comprimate, Solacium Pharma

Cod bare: 5944756000028
Medicament OTC
8.50 RON
Disponibilitate in locatii:
  • Barbu Vacarescu : Sunt 0 in stoc
  • Dristor : Sunt 0 in stoc
  • Plaza Romania : Sunt 0 in stoc
  • Rahova : Sunt 0 in stoc
  • Vivo Constanta : Sunt 0 in stoc
Pentru moment acest medicament nu se poate comanda online. Acest medicament poate fi cumparat doar de la sediile farmaciilor noastre. Suntem deja in proces de autorizare pentru vanzarea online a acestor medicamente conform Ordinului ministrului sanatatii 444 pe 2019 cu privire la administrarea si functionarea farmaciilor online. In momentul in care se va finaliza procedura de autorizare revenim cu amanunte (conform legii acest proces dureaza minim 2-3 luni).
Ordinul MS-444/2019 poate fi consultat aici.

Revigrip Sinus, 20 comprimate, Solacium Pharma [5944756000028]

Proprietati:
Revigrip Sinus este indicat pentru tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate usoara-moderata (de exemplu cefalee, dureri in gat, dureri sinusale), al starilor febrile, congestiei mucoasei nazale si hipersecretiei nazale.

Ingrediente:
Substantele active sunt paracetamol si clorhidrat de pseudoefedrina. Fiecare comprimat filmat contine paracetamol 500 mg si clorhidrat de pseudoefedrina 30 mg.

Mod de administrare:
Utilizati intotdeauna acest medicament exact asa cum v-a spus medicul sau farmacistul.
Discutati cu medicul dumneavoastra sau cu farmacistul daca nu sunteti sigur.
Medicamentul se administreaza pe cale orala.
Adulti (inclusiv varstnici) si adolescenti peste 12 ani: Doza recomandata este de 2 comprimate filmate Revigrip Sinus de maxim 3 ori pe zi, la nevoie, pentru ameliorarea simptomelor. Intervalul minim intre administrari este de 4 ore.
Nu se vor administra mai mult de 3 doze in 24 de ore.

Precautii:
Nu utilizati Revigrip Sinus:
- daca sunteti alergic la paracetamol si pseudoefedrina sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament;
- daca aveti insuficienta hepatica sau insuficienta renala;
- daca prezentati insuficienta cardiaca decompensata severa;
- daca aveti tensiune arteriala mare sau afectiuni coronariene severe;
- daca utilizati un medicament antidepresiv care contine inhibitor de monoaminoxidaza.

Prezentare:
20 comprimate



Data ultimei actualizari: 01-02-2020
Momentan acest produs nu are specificații atribuite!

Produse similare

Cos de cumparaturi

Obiect sters Anuleaza

Wishlist -

Obiect sters Anuleaza