Acest site folosește cookies pentru a furniza servicii și funcționalități personalizate. Prin vizitarea site-ului nostru, îți dai acordul pentru descărcarea acestor cookies.Am inteles

Poți afla mai multe despre cookies și poți schimba setările lor aici.

NAC+Zn 600 mg Acetilcisteină cu vitamina C Bioline, 10 capsule, Helcor

Cod bare: 5944708137369
Data expirarii: 01-04-2023
Optiuni Livrare
Ridicare de la ghiseu
Pret: de la 0.50 RON
Livrare nationala
Pret: de la 12.4 RON
11.00 RON
> 10 în stoc, acum 3 ore
Disponibilitate in locatii:
  • Plaza Romania : Disponibil
  • Dristor : Disponibil
  • Barbu Vacarescu : Disponibil
  • Vivo Constanta : Disponibil
  • Rahova : Stoc critic
Pretul afisat este valabil doar pentru comenzile online, pretul din fiecare punct de lucru putand varia.

NAC+Zn 600 mg Acetilcisteină cu vitamina C Bioline, 10 capsule, Helcor [5944708137369]

Proprietăți:
- supliment alimentar cu acetilcisteină 600 mg;
- susține sănătatea sistemului respirator;
- contribuie la funcționarea normală a sistemului imunitar.

Acțiune:
Acestilcistină sau N-acetil-L-cisteină (NAC):
- este un derivat al aminoacidului semi-esențial cu sulf L-cisteină și precursor al sintezei acestuia în organism,
- NACC rupe legăturile de sulf ale proteinelor din mucusul în exces,
- îmbunătățește producerea și utilizarea glutationului (GSH) antioxidant din organism,
- exercită o acțiune de detoxifiere la nivelul ficatului (în special la administrarea de paracetamol),
- în stresul oxidativ, încetinește procesele degenerative și îmbunătățește funcțiile fiziologice ale organelor vitale.
- NACC reduce vâscozitatea mucusului, facilitează eliminarea acestuia.

Zincul și Vitamina C contribuie:
- la funcționarea normală a sistemului imunitar;
- reparația celulară;
- la protejarea celulelor împotriva stresului oxidativ.

Indicații:
NAC + Zn 600 mg, prin ingrediente sale active acetilcisteină, vitamina C și zinc:
- susține sănătatea sistemului respirator;
- contribuie la funcționarea normală a sistemului imunitar;
- protejează importiva stresului oxidativ.

Ingrediente:
Fiecare capsulă de NAC+Zn 600 mg conține: N-acetilcisteină 600 mg, acid ascorbic, zinc și excipienți.
Nu conține excipienți cu potențial alergenic (conservanți, coloranți, arome artificiale) sau lactoza.

Mod de administrare:
Adulți: câte o capsulă pe zi.

Precauții:
A nu se administra persoanelor cu sensibilitate la acetilcisteină și celor care prezintă ulcer gastric sau duodenal cronic.
A nu se depăși doza recomandată pentru consumul zilnic! O dietă variată și echilibrată, precum și un stil de viață sănătos sunt esențiale.
A nu se lăsa la îndemână și la vederea copiilor mici!
Produsul nu este recomandat copiilor, femeilor însărcinate și acelor care alăptează. Dacă sunteți sau dacă doriți să rămâneți însărcinată, alăptați, aveți sensibilitate la unul din ingrediente, aveți afecțiuni gastrice sau vă aflați sub tratament medicamentos, cereți sfatul medicului înainte de a folosi acest produs.

Prezentare:
10 capsule


Farmacia Tei intelege importanta informatiilor prezentate in aceasta pagina si face eforturi permanente pentru a le pastra actualizate. Singura situatie in care informatiile prezentate pot fi diferite fata de cele ale produsului este aceea in care producatorul aduce modificari specificatiilor acestuia, fara a ne informa in prealabil.
Data ultimei actualizari: 27-10-2021

Produse similare

Cos de cumparaturi

Obiect sters Anuleaza

Favorite

Obiect sters Anuleaza