Grippostad Hot, 600 mg/plic, 10 plicuri, Stada

pulbere pentru solutie orala

Cod produs: 4011548030073

Brand: STADA

Data expirarii: 31-01-2024

Document: Prospect

Optiuni Livrare
Livrare prin curier
Livrare doar in Bucuresti si Constanta Pret: de la 10,00 LEI
Ridicare rapida de la casa <span style="color: #35936F;">Click&Collect</span>
Ridicare rapida de la casa Click&Collect
Taxa ambalare: 0,50 LEI
14,00 LEI
> 10 în stoc Ultima actualizare: 07-12-2022 00:56:01
ADAUGĂ LA FAVORITE
Disponibilitate și preț în locațiile Farmacia Tei
  • disponibil Barbu Vacarescu
    Bd. Barbu Vacarescu 154-158 Bucuresti disponibil 14,00 Lei
  • disponibil Dristor
    Bd. Camil Ressu 7 Bucuresti disponibil 14,00 Lei
  • disponibil Rahova
    Strada Pucheni 42 Bucuresti disponibil 14,00 Lei
  • disponibil Plaza Romania
    Bd. Timișoara 26 Bucuresti disponibil 14,00 Lei
  • disponibil Vivo Constanta
    Bd. Aurel Vlaicu 220 Constanta disponibil 14,00 Lei
  • disponibil Biharia
    Str. Biharia 67-77 Bucuresti disponibil 14,00 Lei

La noi, prețul afișat este valabil atât pentru comenzile online cât și pentru toate locațiile noastre.

Dacă intervin abateri de la această regulă, sunt erori pentru care ne cerem scuze și vă rugăm să ni le semnalați.

Grippostad Hot, 600 mg/plic, 10 plicuri, Stada [4011548030073]

Indicatii:
Grippostad Hot este un medicament utilizat pentru atenuarea durerilor și pentru reducerea febrei (medicament analgezic și antipiretic).

Grippostad Hot este utilizat:
- pentru tratamentul simptomatic al durerilor ușoare până la moderate, de exemplu dureri de cap, dureri de dinți, dureri menstruale și/sau a febrei.

Destinat utilizării la copii cu vârsta peste 10 ani, adolescenți și adulți

Contraindicatii:
Nu utilizaţi Grippostad Hot:
- dacă sunteţi alergic la paracetamol sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament. 

Precauţii:
Înainte să utilizaţi Grippostad Hot, adresaţi-vă medicului dumneavoastră, farmacistului sau asistentului medical.

Sarcină, alăptarea şi fertilitatea:
Dacă sunteţi gravidă sau alăptaţi, credeţi că aţi putea fi gravidă sau intenţionaţi să rămâneţi gravidă, adresaţi-vă medicului sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament.

Sarcina:
În timpul sarcinii, Grippostad Hot trebuie utilizat doar după evaluarea atentă a raportului beneficiu/risc. În timpul sarcinii, nu trebuie să luați Grippostad Hot pe perioade prelungite de timp, în doze mari sau în asociere cu alte medicamente, deoarece, în aceste cazuri, siguranța utilizării nu a fost dovedită.

Alăptarea:
Paracetamolul trece în laptele matern. Deoarece până în prezent nu sunt cunoscute efecte negative asupra sugarului, întreruperea alăptării nu este în general necesară în cazul utilizării pe perioade scurte de timp.

Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor:
Grippostad Hot nu are niciun efect asupra capacității de a conduce vehicule și de a folosi utilaje. Cu toate acestea, se recomandă precauție după utilizarea oricăror calmante.
 
Mod de administrare:
Utilizaţi întotdeauna acest medicament exact aşa cum este descris în acest prospect sau așa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutaţi cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteţi sigur.

Cu excepția cazului în care un medic v-a prescris altceva, doza recomandată este:
Stabilirea dozelor trebuie să se bazeze pe informațiile din următorul tabel.

Dozele de paracetamol depind de vârstă și de greutatea corporală și sunt, în general, de 10-15 mg/kg masă corporală în doză unică, până la o doză zilnică maximă de 60 mg/kg masă corporală.

O doză unică (un plic) este echivalent cu 600 mg paracetamol.

Dozele pot fi repetate la intervale de 6-8 ore, adică 3-4 doze unice pe zi. Între doze trebuie păstrat un interval de cel puțin 6 ore.

Nu luați mai mult de 1 plic odată.

Dacă sunt utilizate în același timp și alte medicamente care conțin paracetamol, asigurați-vă că nu veți depăși doza zilnică maximă de paracetamol recomandată. 

Dacă aveţi orice întrebări suplimentare cu privire la acestmedicament, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Compozitie:
- Substanţa activă este paracetamol. Un plic cu 5 g de pulbere conține 600 mg paracetamol.
- Celelalte componente sunt: siliciu coloidal anhidru, acid ascorbic (vitamina C) acoperit (microincapsulat) (acid ascorbic-etilceluloză), aspartam, acid citric anhidru, zahăr, Aromă de lămâie H&R 290252.
Un plic conține 3,8 g de glucide.

Prezentare:
10 plicuri

Atentionare:
Citiţi cu atenţie şi în întregime prospectul înainte de a începe să utilizaţi acest medicament deoarece conţine informaţii importante pentru dumneavoastră.

Grippostad Hot 600 mg/plic 10 plicuri Stada (pulbere pentru solutie orala) .
Informatii utile: Pneumonia
Utilizaţi întotdeauna acest medicament conform indicaţiilor din prospect sau indicaţiilor medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Grippostad Hot, 600 mg/plic, 10 plicuri, Stada [4011548030073]

Farmacia Tei intelege importanta informatiilor prezentate in aceasta pagina si face eforturi permanente pentru a le pastra actualizate. Singura situatie in care informatiile prezentate despre Grippostad Hot, 600 mg/plic, 10 plicuri, Stada pot fi diferite fata de cele prezentate pe site este aceea in care producatorul/importatorul aduce modificari specificatiilor acestuia, fara a ne informa in prealabil.
Data ultimei actualizari:  07-12-2022  |  ANMDMR - Raporteaza o reactie adversa

Medicamente din aceeasi categorie

Alte produse ale producatorului 'STADA'

Acest site folosește cookies pentru a furniza servicii și funcționalități personalizate. Prin vizitarea site-ului nostru, îți dai acordul pentru descărcarea acestor cookies.Am inteles

Poți afla mai multe despre cookies și poți schimba setările lor aici.