Antinevralgic Sinus Hot Drink, 12 plicuri, Sanofi

paracetamol 650 mg şi clorhidrat de fenilefrină 10 mg

Cod produs: 8594739203914

Brand: SANOFI

Data expirarii: 30-07-2022

Document: Prospect

Optiuni Livrare
Ridicare de la ghișeu
Pret: de la 0,50 LEI
Livrare nationala
Livrare doar in Bucuresti si Constanta Pret: de la 12,40 LEI
22,00 LEI
> 10 în stoc, acum 22 ore Ultima actualizare: 27-05-2022 19:18:11
Disponibilitate in locatii:
  • disponibilBarbu Vacarescu disponibil
  • disponibilDristor disponibil
  • disponibilPlaza Romania disponibil
  • disponibilRahova disponibil
  • disponibilVivo Constanta disponibil

Pretul afisat este valabil doar pentru comenzile online si poate fi diferit in unele locatii

Antinevralgic Sinus Hot Drink, 12 plicuri, Sanofi [8594739203914]

Citiţi cu atenţie şi în întregime prospectul înainte de a începe să utilizaţi acest medicament, deoarece conţine informaţii importante pentru dumneavoastră.
Utilizaţi întotdeauna acest medicament conform indicaţiilor din acest prospect sau indicaţiilor medicului dumneavoastră sau farmacistului. 

Indicații:
Antinevralgic Sinus Hot Drink conţine două substanţe active:
- paracetamol, care ameliorează durerea şi vă scade temperatura când aveţi febră;
- clorhidrat de fenilefrină, un decongestionant care vă desfundă nasul şi sinusurile, ajutându-vă să respiraţi mai uşor.
Antinevralgic Sinus Hot Drink este utilizat pentru tratamentul simptomelor de răceală şi gripă: reduce febra, ameliorează durerile de cap, durerile musculare şi articulare, durerile de gât, desfundă nasul înfundat.
Antinevralgic Sinus Hot Drink este utilizat la adulţi (inclusiv vârstnici) şi adolescenţi cu vârsta peste 15 ani.
 
Compoziție:
Substanţele active sunt paracetamol şi clorhidrat de fenilefrină. Fiecare plic conţine paracetamol 650 mg şi clorhidrat de fenilefrină 10 mg.

Mod de administrare:
Luaţi întotdeauna acest medicament exact aşa cum este descris în acest prospect sau aşa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutaţi cu medicul sau cu farmacistul dacă nu sunteţi sigur.
Adulţi, inclusiv vârstnici şi adolescenţi cu vârsta peste 15 ani: se administrează un plic de maxim patru oripe zi. Intervalul dintre doze nu trebuie să fie mai mic de patru ore.
Utilizarea la copii și adolescenți
Medicamentul nu este destinat utilizării la adolescenți și copii cu vârsta sub 15 ani.
Pentru administrare orală.
Conţinutul fiecărui plic trebuie dizolvat într-o cană cu apă fierbinte şi băut cât este cald

Contraindicații:
Nu luaţi Antinevralgic Sinus Hot Drink:
- dacă sunteţi alergic la paracetamol, clorhidrat de fenilefrină sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament.

Precautii:
Înainte să utilizaţi Antinevralgic Sinus Hot Drink, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Sarcina, alăptarea și fertilitatea:
Dacă sunteţi gravidă sau alăptaţi, credeţi că aţi putea fi gravidă sau intenţionaţi să rămâneţi gravidă, adresaţi-vă medicului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament.
Acest medicament nu este recomandat pentru gravide sau femeile care alăptează.

Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor:
Antinevralgic Sinus Hot Drink poate influenţa capacitatea de conduce vehicule şi de a folosi utilaje. Unele persoane pot prezenta reacţii adverse cum sunt: amețeli sau midriază (dilatarea pupilei), astfel pot fi afectate negativ activitățile care necesită atenție. Nu conduceți și nu folosiți utilaje dacă aveți ameţeală sau pupile dilatate (midriază)

Prezentare:
12 plicuri

Antinevralgic Sinus Hot Drink, 12 plicuri, Sanofi [8594739203914]

Data ultimei actualizari:  27-05-2022  |  ANMDMR - Raporteaza o reactie adversa

Medicamente din aceeasi categorie

Acest site folosește cookies pentru a furniza servicii și funcționalități personalizate. Prin vizitarea site-ului nostru, îți dai acordul pentru descărcarea acestor cookies.Am inteles

Poți afla mai multe despre cookies și poți schimba setările lor aici.