Acest site folosește cookies pentru a furniza servicii și funcționalități personalizate. Prin vizitarea site-ului nostru, îți dai acordul pentru descărcarea acestor cookies.Am inteles

Poți afla mai multe despre cookies și poți schimba setările lor aici.

Theraflu Sinus raceala si gripa, 10 plicuri, Gsk

Cod bare: 5949040102150
Data expirarii: 01-05-2022
Document:
Optiuni Livrare
Livrabil la usa in Bucuresti si Constanta
Pret: de la 17.85 RON
Ridicare de la ghiseu
Pret: de la 0.50 RON
19.00 RON
> 10 în stoc, acum 1 minut
Disponibilitate in locatii:
  • Rahova : Disponibil
  • Dristor : Disponibil
  • Barbu Vacarescu : Disponibil
  • Vivo Constanta : Disponibil
  • Plaza Romania : Disponibil
Pretul afisat este valabil doar pentru comenzile online, pretul din fiecare punct de lucru putand varia.

Theraflu Sinus raceala si gripa, 10 plicuri, Gsk [5948942000076]

Cititi cu atentie si in intregime acest prospect, deoarece el contine informatii importante pentru dumneavoastra.

Acest medicament este disponibil fara prescriptie medicala. Cu toate acestea, este necesar sa utilizati Theraflu Sinus raceala si gripa cu atentie, pentru a obtine cele mai bune rezultate.

- Pastrati acest prospect. S-ar putea sa fie necesar sa-l recititi.
- Intrebati farmacistul daca aveti nevoie de mai multe informatii sau sfaturi.
- Trebuie sa va prezentati la medic daca simptomele dumneavoastra se inrautatesc sau nu se imbunatatesc dupa 3 zile.
- Daca vreuna dintre reactiile adverse devine grava sau daca observati orice reactie adversa nementionata in acest prospect, va rugam sa-i spuneti medicului dumneavoastra sau farmacistului.

In acest prospect gasiti:
1. Ce este Theraflu Sinus raceala si gripa si pentru ce se utilizeaza
2. Inainte sa utilizati Theraflu Sinus raceala si gripa
3. Cum sa utilizati Theraflu Sinus raceala si gripa
4. Reactii adverse posibile
5. Cum se pastreaza Theraflu Sinus raceala si gripa
6. Informatii suplimentare

1. CE ESTE THERAFLU SINUS RACEALA SI GRIPA SI PENTRU CE SE UTILIZEAZA
Theraflu Sinus raceala si gripa contine o combinatie de calmant al febrei si durerii (paracetamol) cu un decongestionant (clorhidrat de fenilefrina) pentru reducerea inflamatiei mucoaselor.

Substantele active din Theraflu Sinus raceala si gripa actioneaza impreuna pentru reducerea temporara a simptomelor majore asociate racelii si gripei, inclusiv:
-durerile sinusale
-durerea de cap cauzata de sinuzita
-congestia sinusala
-congestia nazala

2. INAINTE SA UTILIZATI THERAFLU SINUS RACEALA SI GRIPA
Nu utilizati Theraflu Sinus raceala si gripa daca:
- sunteti alergic la oricare dintre componentele sale
- ati luat, pe baza de prescriptie, un inhibitor de monoaminooxidaza (IMAO) in ultimele doua saptamani; (IMAO includ anumite medicamente folosite pentru tratarea depresiilor, a tulburarilor psihice si emotionale sau a bolii Parkinson. Daca nu sunteti sigur ca medicamentul care va este prescris contine un IMAO, intrebati medicul)
- utilizati alte medicamente care contin paracetamol
- suferiti de o boala de plamani (inclusiv astm bronsic)
- suferiti de hipertiroidism
- aveti sub 12 ani
- prezentati deficit de glucozo-6-fosfat dehidrogenaza (G-6-PD)
- sunteti insarcinata sau alaptati
- suferiti de boli de inima, boli vasculare, boli hepatice sau renale severe
- suferiti de ulcer peptic stenozant
- prezentati o ingustare piloroduodenala
- aveti hipertensiune arteriala severa
- aveti diabet zaharat
- suferiti de glaucom (tensiune intraoculara crescuta) cu unghi inchis
- suferiti de adenom de prostata
- suferiti de epilepsie

Aveti grija deosebita cand utilizati Theraflu Sinus raceala si gripa
- Daca suferiti de boli hepatice, renale sau ale tiroidei;
- Daca aveti varsta peste 70 ani si aveti tulburari cardiovasculare;

Alte aspecte de avut in vedere la utilizarea Theraflu Sinus raceala si gripa :
- Nu utilizati cantitati mai mari sau pentru perioade mai lungi decat cele recomandate.
- Theraflu Sinus raceala si gripa contine paracetamol, care poate provoca leziuni ale ficatului si afectarea rinichiului la doze mai mari decat cele recomandate, sau la utilizarea prelungita.

Utilizarea altor medicamente
Va rugam sa spuneti medicului dumneavoastra sau farmacistului daca luati sau ati luat recent orice alte medicamente, inclusiv dintre cele eliberate fara prescriptie medicala.
Utilizarea Theraflu Sinus raceala si gripa cu alimente si bauturi
Consumul bauturilor alcoolice trebuie evitat in timpul tratamentului cu Theraflu Sinus raceala si gripa, deoarece paracetamolul poate cauza leziuni ale ficatului, cand este utilizat impreuna cu alcoolul.

Sarcina si alaptarea
Adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului pentru recomandari inainte de a lua orice medicament.
Theraflu Sinus raceala si gripa nu trebuie utilizat daca sunteti gravida sau alaptati.
Conducerea vehiculelor si folosirea utilajelor
Nu sunt cunoscute efecte asupra capacitatii de a conduce vehicule si de a folosi utilaje.
Informatii importante privind unele componente ale Theraflu Sinus raceala si gripa
Datorita colorantului Sunset yellow FCF (E 110) pot apare reactii alergice.
Deoarece contine zahar, daca medicul dumneavoastra v-a atentionat ca aveti intoleranta la unele categorii de glucide, va rugam sa-l intrebati inainte de a utiliza acest medicament.

3. CUM SA UTILIZATI THERAFLU SINUS RACEALA SI GRIPA
Adulti si copii cu varsta peste 12 ani: se dizolva continutul unui plic in aproximativ 200 ml de apa fierbinte. Se obtine o bautura cu aroma de lamaie, care se bea fierbinte. Nu dizolvati si nu administrati mai mult de un plic, o data. Doza poate fi repetata la intervale de 4 - 6 ore, dupa necesitati, dar nu se vor administra mai mult de 2 plicuri in 24 de ore.

Nu depasiti doza recomandata si nu administrati medicamentul pentru mai mult de 5 zile consecutiv.

Incetati tratamentul si adresati-va medicului daca:
-simptomele nu se amelioreaza dupa 3 zile sau prezentati febra;

Acestea pot fi semne ale unei stari grave.
Daca utilizati mai mult decat trebuie din Theraflu Sinus raceala si gripa
In caz de supradozaj, contactati imediat medicul, farmacistul sau un centru de toxicologie, chiar daca nu prezentati nici un fel de simptome.
Daca uitati sa utilizati Theraflu Sinus raceala si gripa

Acest medicament se administreaza la intervale de 4 - 6 ore, atat timp cat persista simptomele, dar nu se vor administra mai mult de 2 plicuri in 24 de ore si nu mai mult de 5 zile consecutiv. Daca uitati sa luati o doza, luati-o cat mai repede dupa ce va amintiti, apoi continuati tratamentul dupa 4 ore, daca este necesar.

Pentru informatii suplimentare privind modul de administrare si pentru stabilirea duratei tratamentului se recomanda ca pacientul sa se adreseze medicului.

4. REACTII ADVERSE POSIBILE
Ca toate medicamentele, Theraflu Sinus raceala si gripa poate determina reactii adverse, desi nu apar la toate persoanele.

Cele mai frecvente reactii adverse sunt reactii alergice cutanate usoare, somnolenta, greata, ameteala, uscaciunea gurii sau a gatului, oboseala, durerea de cap, insomnia, iritabilitatea si nervozitatea, tahicardia (accelerarea batailor inimii) si palpitatiile.

De asemenea, se pot manifesta tulburari gastrointestinale, care includ constipatia, diareea sau balonarea, precum si, ocazional, starea de agitatie si tulburari de somn.

Daca vreuna dintre reactiile adverse devine grava sau daca observati orice reactie adversa nementionata in acest prospect, va rugam sa comunicati medicului dumneavoastra sau farmacistului.

5. CUM SE PASTREAZA THERAFLU SINUS RACEALA SI GRIPA
A se pastra la temperaturisub 25ºC, in ambalajul original.
A nu se lasa la indemana si vederea copiilor.
Nu utilizati Theraflu Sinus raceala si gripa dupa data de expirare inscrisa pe ambalaj dupa EXP:. Data de expirare se refera la ultima zi a lunii respective.
Medicamentele nu trebuie aruncate pe calea apei menajere sau a reziduurilor menajere. Intrebati farmacistul cum sa eliminati medicamentele care nu va mai sunt necesare. Aceste masuri vor ajuta la protejarea mediului.

6. INFORMATII SUPLIMENTARE
Ce contine Theraflu Sinus raceala si gripa
-Substantele active sunt paracetamol 650 mg si clorhidrat de fenilefrina 10 mg.
-Celelalte componente sunt: zahar, acesulfam de potasiu, galben de chinolina (E 104), Sunset yellow FCF (E 110), maltodextrina M 100, dioxid de siliciu coloidal hidratat, aroma de lamaie sortul ,, Natural Lemon WONF Durarome 860.098/TD 10.91’’, aroma de lamaie sortul ,,Natural Lemon Durarome 860.202/TD 09.91’’acid citric anhidru, citrat de sodiu, fosfat de calciu.
Cum arata Theraflu Sinus raceala si gripa si continutul ambalajului
Theraflu Sinus raceala si gripa se prezinta sub forma de granule de culoare alb-galbena, care curg usor si sunt lipsite de aglomerari

Prezentare:
10 plicuri



Theraflu Sinus raceala si gripa, 10 plicuri, Gsk [5948942000076]

1
AUTORIZAŢIE DE PUNERE PE PIAŢĂ NR. 9763/2017/01-02-03-04-05-06-07-08 Anexa 1
Prospect
Prospect: Informaţii pentru utilizator
THERAFLU SINUS RĂCEALĂ ŞI GRIPĂ 650mg/10mg pulbere pentru soluţie orală
Paracetamol/Clorhidrat de fenilefrină
Citiţi cu atenţie şi în întregime acest prospect, deoarece el conţine informaţii importante
pentru dumneavoastră.
Utilizaţi întotdeauna acest medicament conform indicaţiilor din acest prospect sau indicaţiilor
medicului dumneavoastră sau farmacistului.
-Păstraţi acest prospect. S-ar putea să fie necesar să-l recitiţi.
-Întrebaţi farmacistul dacă aveţi nevoie de mai multe informaţii sau sfaturi.
-Dacă manifestați orice reacţii adverse, adresați-vă medicului sau farmacistului. Acestea
includ orice posibile reacţii adverse nemenţionate în acest prospect. Vezi pct. 4.
-Dacă după 5 zile nu vă simţiţi mai bine sau febra persistă mai mult de 3 zile sau vă simţiţi
mai rău, trebuie să vă adresaţi unui medic.
În acest prospect găsiţi:
1. Ce este Theraflu Sinus răceală şi gripă şi pentru ce se utilizează
2. Ce trebuie să ştiţi înainte să utilizaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă
3. Cum să utilizaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă
4. Reacţii adverse posibile
5. Cum se păstrează Theraflu Sinus răceală şi gripă
6. Conţinutul ambalajului şi alte informaţii
1. Ce este Theraflu sinus răceală şi gripă şi pentru ce se utilizează
Theraflu Sinus răceală şi gripă conţine o combinaţie de 2 substanțe active care acționează asupra
simptomelor asociate răcelii și gripei:
-paracetamol este un calmant al durerii (analgezic) și reduce febra (reduce temperatura
dumneavoastră atunci când aveți febră);
-clorhidrat de fenilefrină este un decongestionant nazal și un decongestionant al
sinusurilor; reduce congestia nazală și presiunea asupra sinusurilor.
Substanţele active din Theraflu Sinus răceală şi gripă acţionează împreună pentru reducerea
simptomelor majore asociate răcelii şi gripei, inclusiv:
-congestie nazală și sinusală,
-dureri de intensitate mică,
-dureri de cap,
-scăderea temporară a febrei.
2. Ce trebuie să ştiţi înainte să utilizaţiTheraflu sinus răceală şi gripă
2
Nu utilizaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă:
dacă sunteţi alergic la paracetamol, fenilefrină sau oricare dintre componentele acestui
medicament (enumerate la punctul 6);
dacă aţi utilizat un inhibitor de monoaminooxidază (IMAO) în ultimele 14 zile;
(medicamente IMAO utilizate pentru tratarea depresiilor sau a bolii Parkinson). Dacă nu
sunteţi sigur că medicamentul care a fost prescris pentru dumneavoastră conţine un IMAO,
întrebaţi medicul sau farmacistul înainte de a utiliza acest medicament;
dacă suferiţi de boli severe de inimă sau tensiune arterială mare (hipertensiune arterială);
dacă suferiţi de activitate crescută a glandei tiroide (hipertiroidism);
suferiţi de glaucom (tensiune crescută la nivelul ochilor);
suferiţi de feocromocitom (un tip de tumoră a glandelor suprarenale situate în imediata
apropiere a rinichilor, care este responsabilă pentru creşterea tensiunii arteriale);
dacă luaţi antidepresive triciclice;
dacă luaţi beta-blocante (medicamente utilizate în tratamentul hipertensiunii arteriale mari şi
a bolilor de inimă);
dacă luaţi alte medicamente simpatomimetice orale, cum ar fi decongestionante nazale,
medicamente care reduc pofta de mâncare.
Atenţionări şi precauţii
Înainte să utilizați Theraflu Sinus răceală şi gripăadresați-vă medicului dumneavoastră sau
farmacistul dacă:
suferiți de afecțiuni la nivelul ficatului sau la nivelul rinichilor;
suferiți de anemie hemolitică;
suferiți de o afecțiune ereditară numită deficiență de glucozo-6-fosfat dehidrogenază;
suferiţi de deshidratare sau malnutriţie cronică;
aveţi boli de inimă;
aveţi diabet zaharat;
suferiți de creșterea în dimensiuni a prostatei sau este posibil să aveţi retenţie urinară.
Conţine paracetamol. Nu luaţi alte medicamente care conţin paracetamol. Dacă se depăşeşte doza
maximă de paracetamol pe zi, pot să apară leziuni severe la nivelul ficatului.
Adresați-vă medicului dacă:
durerea sau congestia nazală se agravează sau persistă mai mult de 5 zile (sau dacă
simptomele nu se ameliorează în 5 zile);
febra se agravează sau persistă mai mult de 3 zile;
roşeaţa sau edemele sunt prezente sau apar simptome noi.
Theraflu Sinus Răceală şi Gripă împreună cu alte medicamente
Spuneţi medicului dumneavoastră sau farmacistului dacă utilizați sau aţi utilizat recent sau s-ar
putea să utilizați orice alte medicamente, inclusiv dintre cele eliberate fără prescripţie medicală,
îndeosebi:
Inhibitori ai monoaminooxidazei (IMAO), utilizaţi în tratamentul depresiei şi a bolii
Parkinson: NU utilizaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă dacă luaţi sau aţi luat IMAO în
ultimele 14 zile;
Medicamente antidepresive utilizate în tratarea depresiei, cum ar fi antidepresivele triciclice;
Medicamente utilizate în tratarea hipertensiunii arteriale, cum ar fi beta-blocantele;
Medicamente utilizate în tratarea insuficienţei cardiace sau ritmului cardiac anormal (digoxin
sau alte glicozide cardiace);
3
Medicamente pentru fluidizarea sângelui (anticoagulante), cum ar fi warfarina sau alte
cumarine;
Medicamente care conţin paracetamol sau decongestionante pentru răceală şi gripă ;
Medicamente pentru greaţă şi vărsături, cum ar fi metoclopramid sau domperidon;
Medicamente pentru tuberculoză (rifampicină sau isoniazidă), pentru infecţii bacteriene
(cloramfenicol);
Medicamente utilizate în tratamentul convulsiilor, cum ar fi fenitoina, fenobarbital,
carbamazepina şi lamotrigina;
Colestiramina utilizată pentru scăderea valorii din sânge a colesterolului;
Zidovudina utilizată în tratamentul infecţiei cu HIV;
Probenecid utilzat în tratamentul gutei;
Ergotamina şi metilsergida, utilizate pentru migrene.
Interacţiunea cu testele de laborator
Acest medicament poate interfera cu rezultatele testului realizat pentru determinarea valorii
acidului uric din sânge, în special la pacienţii care suferă de gută sau sunt diagnosticaţi cu gută.
Theraflu Sinus răceală şi gripă împreună cu alimente, băuturi
Nu consumaţi alcool în timp ce luaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă.
Sarcina şi alăptarea
Nu utilizaţi acest medicament dacă sunteţi gravidă.
Nu utilizaţi acest medicament dacă alăptaţi.
Adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua orice
medicament.
Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor
Nu sunt cunoscuteefectele Theraflu Sinus răceală şi gripă asupra capacităţii de a conduce
vehicule şi de a folosi utilaje.
Informaţii importante privind unele componente ale Theraflu Sinus răceală şi gripă
Theraflu Sinus răceală şi gripă conţine:
Zahăr (12,6 g/plic): a se lua în considerare la pacienţii care au diabet zaharat. Dacă
medicul dumneavoastră v-a atenţionat că aveţi intoleranţă la unele categorii de
glucide, vă rugăm să contactaţi medicul dumneavoastră înainte de a utiliza acest
medicament.
Colorantul Sunset yellow FCF (E 110): Poate cauza reacţii alergice.
Sodiu: 42,2 mg pe plic. A se lua în considerare de către pacienţii care sunt la diete
sărace în sodiu.
3. Cum să utilizaţiTheraflu Sinus răceală şi gripă
Întotdeauna utilizaţi acest medicament conform indicaţiilor din acest prospect sau indicaţiilor
medicului dumneavoastră sau farmacistului. Dacă nu sunteţi sigur, consultaţi medicul sau
farmacistul.
Adulţi şi copii cu vârsta peste 12 ani
Luaţi un plic la fiecare 4 până la 6 ore, după cum este nevoie, până la 3-4 plicuri pe zi.
4
Nu utilizaţi mai mult de 5 zile. Dacă simptomele persistă mai mult de 5 zile sau se agravează sau
dacă febra persistă mai mult de 3 zile, adresaţi-vă medicului dumneavoastră.
Nu depăşiţi doza recomandată.
A nu se administra copiilor cu vârstă mai mică de 12 ani.
Cum să luaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă
Conţinutul unui plic se dizolvă în aproximativ 250 ml de apă fierbinte, dar nu clocotită. A se bea
cald.
Dacă utilizaţi mai mult decât trebuie din Theraflu Sinus răceală şi gripă
În caz de supradozaj sau ingestie accidentală, contactaţi imediat medicul. Trebuie să primiți
îngrijiri medicale imediate, chiar dacă vă simțiți bine, din cauza riscului întârziat de apariție a
leziunilor la nivelul ficatului.
Dacă uitaţi să utilizaţi Theraflu Sinus răceală şi gripă
Nu luaţi o doză dublă pentru a compensa doza uitată.
Pentru informaţii suplimentare privind modul de administrare şi pentru stabilirea duratei
tratamentului se recomandă ca pacientul să se adreseze medicului sau farmacistului.
4. REACŢII ADVERSE POSIBILE
Ca toate medicamentele, Theraflu Sinus răceală şi gripă poate provoca reacţii adverse, cu toate că
nu apar la toate persoanele.
OPRIŢI administrarea acestui medicament şi adresaţi-vă imediat medicului dumneavoastră dacă
aveți oricare dintre simptomele de mai jos:
reacţii alergice, inclusiv respirație șuierătoare,
dificultăţi în respiraţie,
umflarea feţei, umflarea buzelor, limbii sau a gâtului
erupţii pe piele (inclusiv urticarie, prurit),
înroşirea pielii,
descuamarea pielii,
vezicule,
răni,
ulcere la nivelul gurii,
sângerări neaşteptate sau vânătăi (probleme ale sângelui).
Reacţiile adverse menționate mai sus sunt rare sau foarte rare (pot afecta între 1 şi 10 din 10000
persoane) sau frecvența nu poate fi estimată din datele disponibile.
Următoarele reacţii adverse au fost raportate la paracetamol:
scăderea numărului de globule albe din sânge (agranulocitoză),
scăderea numărului de plachete sanguine din sânge, responsabile de coagularea acestuia
(trombopenie),
reacţii alergice cutanate, unele foarte grave (descuamarea pielii, durere, febră, stare
generală alterată, formarea de vezicule),
îngustarea căilor respiratorii (mai ales la pacienţii cunoscuţi ca având astm bronşic),
afectarea funcţiei ficatului.
5
Următoarele reacţii adverse au fost raportate la administrarea de fenilefrină:
nervozitate,
durere de cap,
ameţeli,
insomnie,
creşterea tensiunii arteriale,
greaţă,
vărsături,
dilatarea pupilelor,
atac acut de glaucom,
palpitaţii,
creşterea vitezei bătăilor inimii,
reacţii alergice pe piele.
Raportarea reacţiilor adverse
Dacă manifestaţi orice reacţii adverse, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.
Acestea includ orice reacţii adverse nemenţionate în acest prospect. De asemenea, puteţi raporta
reacţiile adverse direct prin intermediul sistemului naţional de raportare, ale cărui detalii sunt
publicate pe web-site-ul Agenţiei Naţionale a Medicamentului şi a Dispozitivelor Medicale
http://www.anm.ro/. Raportând reacţiile adverse, puteţi contribui la furnizarea de informaţii
suplimentare privind siguranţa acestui medicament.
5. Cum se păstrează Theraflu Sinus răceală şi gripă
A nu se lăsa la vederea şi îndemâna copiilor.
Nu utilizaţi acest medicament după data de expirare înscrisă pe ambalaj după EXP. Data de
expirare se referă la ultima zi a lunii respective.
A se păstra la temperaturi sub 25ºC, în ambalajul original.
Nu aruncaţi niciun medicament pe calea apei sau a reziduurilor menajere. Întrebaţi farmacistul
cum să aruncaţi medicamentele pe care nu le mai folosiţi. Aceste măsuri vor ajuta la protejarea
mediului.
6. Conţinutul ambalajului şi alte informaţii
Ce conţine Theraflu Sinus răceală şi gripă
-Substanţele active sunt paracetamol 650 mg şi clorhidrat de fenilefrină 10 mg.
-Celelalte componente sunt: sucroză (zahăr), acesulfam de potasiu, galben de chinolină (E
104), Sunset yellow FCF (E 110), maltodextrină M 100, dioxid de siliciu coloidal
hidratat, aromă de lămâie sortul ,, Natural Lemon WONF Durarome 860098/TD 1091’’,
aromă de lămâie sortul ,,Natural Lemon Durarome 860202/TD 0991’’, acid citric
anhidru, citrat de sodiu, fosfat de calciu.
Cum arată Theraflu Sinus răceală şi gripă şi conţinutul ambalajului
6
Theraflu Sinus răceală şi gripă se prezintă sub formă de granule de culoare alb-galbenă, care nu
se lipesc şi sunt lipsite de aglomerări.
Cutie cu 6 plicuri unidoză din hârtie/PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie
orală
Cutie cu 10 plicuri unidoză din hârtie/PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie
orală
Cutie cu 6 plicuri unidoză din PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie orală
Cutie cu 10 plicuri unidoză din PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie orală
Cutie cu 14 plicuri unidoză din hârtie/PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie
orală
Cutie cu 20 plicuri unidoză din hârtie/PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie
orală
Cutie cu 14 plicuri unidoză din PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie orală
Cutie cu 20 plicuri unidoză din PET/PEJD/Al/PEJD a câte 14,875 g pulbere pentru soluţie orală
Deţinătorul autorizaţiei de punere pe piaţă
GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE S.R.L.
Str. Costache Negri, Nr. 1-5, Opera Center One,
Etaj 6 (Zona 2), Sector 5, Bucureşti
România
Fabricanții
FAMAR ORLEANS
5, Avenue de Concyr, 45071 Orléans Cedex 02,
Franţa
NOVARTIS CONSUMER HEALTH GmbH
Zielstattstrasse 40, 81379 München,
Germania
GSK CONSUMER HEALTHCARE GMBH & Co. KG
Barthstraße 4, 80339 München
Germania
Acest prospect a fost aprobat în februarie 2017.

Produse similare

Cos de cumparaturi

Obiect sters Anuleaza

Wishlist -

Obiect sters Anuleaza