Acest produs face parte din campania Elite si beneficiaza de TRANSPORT GRATUIT* la Pachetomat
*vezi detaliiImagine cu titlu de prezentare. Ambalajul, culoarea sau inscriptiile pot varia.
La noi, prețul afișat este valabil atât pentru comenzile online cât și pentru toate locațiile noastre.
Dacă intervin abateri de la această regulă, sunt erori pentru care ne cerem scuze și vă rugăm să ni le semnalați.
- procesati prin presare la rece, fara tratamente termice agresive;
- sursa naturala de vitamine din complexul B: niacina, riboflavina, piridoxina, tiamina;
- contin minerale esentiale: magneziu, fosfor, potasiu;
- nu contin gluten, aditivi, conservanti, adaos de sare sau zahar;
- contin rutina, un compus bioactiv cu rol antioxidant;
- obtinuti 100% din boabe de hrisca;
- bogati in carbohidrati complecsi si proteine vegetale;
- potrivit pentru diete echilibrate si alimentatie fara gluten.
Fulgii de hrisca cu lapte sau cu iaurt si fructe de sezon sunt ideali la micul dejun.
Fulgii de hrisca sunt potriviti si in compozitia unor preparate sarate.
Se pot adauga in supe, ciorbe, mancaruri, la final, dupa fierberea acestora.
Confera o textura interesanta si un gust consistent sarmalelor, ardeilor sau dovleceilor umpluti.
Pentru aceasta, inmoaie pentru cateva minute fulgii de hrisca in apa fierbinte si apoi amesteca-i in compozitia pregatita pentru a umple ardeii sau dovleceii.
100% din boabe de hrisca, prin presare la rece.
Valori nutritionale:| Componenta | Cantitate pe 100 g |
|---|---|
| Valoare energetica | 1620,49 kJ / 382,85 kcal |
| Grasimi | 3,11 g |
| – din care acizi grasi saturati | 0,46 g |
| Glucide | 75,10 g |
| – din care zaharuri | 1,19 g |
| Fibre | 5,47 g |
| Proteine | 10,88 g |
| Sare | 0,11 g |
Unitatea ambaleaza si proceseaza faina din cereale, mustar, soia, nuci, alune, seminte de susan si telina.
A se pastra la loc uscat si racoros.
350 g
| Specificatie | Valori |
|---|---|
| Categorie | Cereale |
| Brand | Solaris |
| Rating | 5 |
| Info produs | Eligibil ELITE |
| Cantitate | 350 g |
| Proprietati | Produsele fără aditivi nu conțin substanțe chimice adăugate pentru îmbunătățirea gustului, texturii sau termenului de valabilitate. Acestea sunt considerate mai apropiate de produsele naturale și mai puțin procesate. |
Aceste produse nu conțin substanțe chimice utilizate pentru prelungirea termenului de valabilitate. În lipsa conservanților, durata de utilizare poate fi mai scurtă și necesită o păstrare adecvată. |
|
Produsele fără gluten nu conțin această proteină, găsită în grâu, orz și secară, și sunt destinate persoanelor cu boala celiacă sau sensibilitate la gluten. Sunt, de asemenea, o opțiune pentru cei care urmează diete speciale. |
|
Produsele fără sare nu au adaos de sare, ceea ce le face o alegere mai sănătoasă pentru persoanele care trebuie să controleze aportul de sodiu. |
|
Produsele fără zahăr nu conțin zahăr adăugat în timpul procesului de fabricație, fiind o opțiune pentru cei care urmăresc să reducă consumul de carbohidrați simpli. Sunt recomandate pentru dietele de gestionare a greutății sau diabet. |
|
| Cod produs | 5941828000054 |
| Tip produs | Produs alimentar |