Acest site folosește cookies pentru a furniza servicii și funcționalități personalizate. Prin vizitarea site-ului nostru, îți dai acordul pentru descărcarea acestor cookies.Am inteles

Poți afla mai multe despre cookies și poți schimba setările lor aici.

Coldrex Junior Hotrem, 10 plicuri, Perrigo

Brand: PERRIGO
Cod bare: 6421783091292
Data expirarii: 31-08-2022
Document:
Optiuni Livrare
Livrabil la usa in Bucuresti si Constanta
Pret: de la 17.85 RON
Ridicare de la ghiseu
Pret: de la 0.50 RON
14.50 RON
> 10 în stoc, acum 2 minute
Disponibilitate in locatii:
  • Barbu Vacarescu : Disponibil
  • Dristor : Disponibil
  • Vivo Constanta : Disponibil
  • Rahova : Disponibil
  • Plaza Romania : Disponibil
Pretul afisat este valabil doar pentru comenzile online, pretul din fiecare punct de lucru putand varia.

Coldrex Junior Hotrem, 10 plicuri, Perrigo [6421783091292]

Proprietati:
Pulbere pentru suspensie orala
Cititi cu atentie si in intregime acest prospect, deoarece el contine informatii importante pentru dumneavoastra.
Acest medicament este disponibil fara prescriptie medicala. Cu toate acestea, este necesar sa luati Coldrex Junior Hotrem cu atentie, pentru a obtine cele mai bune rezultate.
Pastrati acest prospect. S-ar putea sa fie necesar sa-l recititi.
Intrebati farmacistul daca aveti nevoie de mai multe informatii sau sfaturi.
Trebuie sa va prezentati la medic daca simptomele dumneavoastra se inrautatesc sau nu se imbunatatesc dupa 2-3 zile de la utilizare.
Daca vreuna dintre reactiile adverse devine grava sau daca observati orice reactie adversa nementionata in acest prospect, va rugam sa-i spuneti medicului dumneavoastra sau farmacistului.
 
Coldrex Junior Hotrem este un medicament impotriva racelii si gripei care contine trei substante active:
Paracetamolul: amelioreaza durerea si reduce temperatura corporala in conditii de febra.
Clorhidratul de fenilefrina: un decongestionant simpatomimetic care desfunda nasul si sinusurile ajutandu-va sa respirati mai usor.
Acidul ascorbic (vitamina C): este o substanta uzuala inclusa in medicamentele recomandate pentru raceala si gripa; ajuta la inlocuirea pierderilor de vitaminaC din raceala si gripa.
Coldrex Junior Hotrem asigura copilului dumneavoastra ameliorarea rapida si eficienta a simptomelor din raceala si gripa inclusiv febra, frison, nas infundat, dureri de cap, furnicaturi in membre, dureri in gat, sinuzita si dureri asociate.
 
Nu uitati:
Coldrex Junior HotRem contine paracetamol. Nu se va administra concomitent cu alte medicamente care contin paracetamol.
Coldrex Junior contine un decongestionant nazal. Nu se va administra concomitent cu alte medicamente pentru ameliorarea racelii, gripei sau congestiei nazale.
 
Contraindicatii:
Nu administrati Coldrex Junior Hotrem daca
Copilul dumneavoastra este alergic (hipersensibilitate) la paracetamol, acid ascorbic, clorhidrat de fenilefrina sau orice alt ingredient mentionat in acest prospect.
Copilul dumneavoastra sufera de oricare din problemele medicale mentionate in continuare:
- Afectiune renala sau hepatica
- Tensiune arteriala crescuta
- Hipertiroidism
- Diabet
- Boala cardiaca
- Este in tratament cu antidepresive, medicamente cunoscute sub numele de inhibitori de monoaminoxidaza (IMAO) sau medicamente beta-blocante.
 
Aveti grija deosebita cand administrati Coldrex Junior Hotrem
Coldrex Junior Hotrem nu se administreaza o perioada lunga de timp.
Nu depasiti dozele recomandate.
Nu lasati medicamentele la indemâna copiilor.
 
Folosirea altor medicamente
Va rugam spuneti medicului dumneavoastra sau farmacistului daca copilul dumneavoastra este sau a fost recent in tratament cu alte medicamente, inclusiv medicamente care se elibereaza fara prescriptie medicala.
Nu utilizati Coldrex Junior Hotrem impreuna cu alte medicamente pentru raceala, gripa sau congestie nazala sau cu alte medicamente care contin paracetamol.
 
Sarcina si alaptarea
Adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului pentru recomandari inainte de a lua orice medicament.
 
Conducerea vehiculelor si folosirea utilajelor
Medicamentul nu influenteaza capacitatea de a conduce vehicule sau de a folosi utilaje.
 
Informatii importante privind unele componente Coldrex Junior Hotrem:
Acest medicament contine zahar.
Daca medicul dumneavoastra v-a atentionat in privinta intolerantei la unele categorii de glucide a copilului dumneavoastra, va rugam sa-l intrebati inainte de a-i administra copilului acest medicament.
 
Mod de administrare:
Coldrex Junior Hotrem se administreaza oral, ca un remediu fierbinte (pentru a fi inghitit).
Doza recomandata pentru copii cu varsta intre 6-12 ani este:
Se administreaza un plic la fiecare 4 ore. Nu se administreaza mai mult de 6 plicuri in 24 de ore.
Nu se administreaza copiilor cu varsta sub 6 ani.
Mod de administrare
Goliti continutul unui plic intr-o cana. Umpleti pana la jumatate (aproximativ 125 ml) cu apa fierbinte. Amestecati bine. Adaugati apa rece cat este necesar si zahar sau miere, la nevoie.
Daca simptomele persista dupa 2-3 zile de la utilizare, solicitati consult medical.
 
Daca ati dat copilului dumneavoastra mai mult Coldrex Junior Hotrem decat trebuie:
Contactati imediat medicul dumneavoastra si spuneti-i exact ce doza ati administrat copilului.
Medicul dumneavoastra va va spune ce trebuie sa faceti.
 
Daca ati uitat sa administrati copilului dumneavoastra o doza:
Nu administrati o doza dubla pentru a inlocui doza uitata.
Daca aveti orice intrebari suplimentare cu privire la acest medicament, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului.
 
Reactii adverse posibile:
Ca toate medicamentele, Coldrex Junior Hotrem poate provoca reactii adverse, cu toate ca nu apar la toate persoanele.
Reactii adverse posibile:
- Eruptii pe piele sau alte alergii.
- Dureri gastrice sau disconfort abdominal.
- Cresterea tensiunii arteriale insotita de dureri de cap, ameteala, stare de rau, diaree, insomnie si palpitatii.
Daca vreuna dintre reactiile adverse devine grava sau daca observati orice reactie adversa nementionata in acest prospect, va rugam sa spuneti medicului dumneavoastra sau farmacistului.
 
Pastrare:
A nu se lasa la indemana si vederea copiilor.
Nu utilizati Coldrex Junior Hotrem dupa data de expirare inscrisa pe cutie/blister. Data de expirare se refera la ultima zi a lunii respective.
A se pastra la temperaturi sub 25oC in ambalajul original.
Medicamentele nu trebuie aruncate pe calea apei menajere sau a reziduurilor menajere. Intrebati farmacistul cum sa eliminati medicamentele care nu va mai sunt necesare. Aceste masuri vor ajuta la protejarea mediului.
 
Informatii:
Ce contine Coldrex Junior Hotrem
Substantele active sunt paracetamol, acid ascorbic si clorhidrat de fenilefrina.
Celelalte componente sunt: zaharina sodica, ciclamat de sodiu, acid citric anhidru, citrat de sodiu, amidon de porumb, zahar, aroma de lamaie 610 399 E, curcumina (E 100), dioxid de siliciu coloidal anhidru.
Cum arata Coldrex Junior Hotrem si continutul ambalajului
Coldrex Junior Hotrem este o pudra de culoare galbena cu aroma si gust de lamaie. Fiecare plic contine o singura doza, fiecare plic continand 3 g de pulbere.
Coldrex Junior Hotrem este disponibil in cutii cu 5 sau 10 plicuri a câte 3 g pulbere pentru suspensie orala

Prezentare:
10 plicuri



Coldrex Junior Hotrem, 10 plicuri, Perrigo [6421783091292]

1
AUTORIZAŢIE DE PUNERE PE PIAŢĂ NR. 9664/2017/01-04 Anexa 1
Prospect
Prospect: Informaţii pentru pacient
Coldrex Junior HotRem300 mg + 20 mg + 5 mgpulbere pentru suspensie orală
Paracetamol/Acid ascorbic/Clorhidrat de fenilefrină
Citiţi cu atenţie şi în întregime acest prospect, deoarece el conţine informaţii importante pentru
dumneavoastră.
Luaţi întotdeauna acest medicament conform indicaţiilor din acest prospect sau indicaţiilor medicului
dumneavoastră sau farmacistului.
- Păstraţi acest prospect. S-ar putea să fie necesar să-l recitiţi.
- Întrebaţi farmacistul dacă aveţi nevoie de mai multe informaţii sau recomandări.
- Dacă manifestaţi orice reacţii adverse, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.
Acestea includ orice posibile reacţii adverse nemenţionate în acest prospect. Vezi pct. 4.
- Dacă după 2-3 zile nu vă simţiţi mai bine sau vă simţiţi mai rău, trebuie să vă adresaţi unui
medic.
Ce găsiţi în acest prospect
1. Ce este Coldrex Junior HotRem şi pentru ce se utilizează
2. Ce trebuie să știți înainte să administraţi Coldrex Junior HotRem
3. Cum să administraţi Coldrex Junior HotRem
4. Reacţii adverse posibile
5. Cum se păstrează Coldrex Junior HotRem
6. Conținutul ambalajului și alte informații
1. Ce este Coldrex Junior HotRem şi pentru ce se utilizează
Coldrex Junior HotRem este un medicament împotriva răcelii şi gripei care conţine trei substanţe
active:
- Paracetamolul: ameliorează durerea şi reduce temperatura corporală în condiţii de febră.
- Clorhidratul de fenilefrină: un decongestionant simpatomimetic care desfundă nasul şi sinusurile
ajutându-vă să respiraţi mai uşor.
- Acidul ascorbic (vitamina C): este o substanţă uzuală inclusă în medicamentele recomandate
pentru răceală şi gripă; ajută la înlocuirea pierderilor de vitamina C din răceală şi gripă.
Coldrex Junior HotRem asigură copilului dumneavoastră ameliorarea rapidă şi eficientă a simptomelor
din răceală şi gripă inclusiv febră, frison, nas înfundat, dureri de cap, disconfort şi dureri musculare,
dureri în gât, sinuzită şi dureri asociate.
2. Ce trebuie să ştiţi înainte să administraţi Coldrex Junior HotRem
Coldrex Junior HotRem conţine paracetamol.
Dacă administraţi o cantitate prea mare de paracetamol puteţi afecta grav ficatul copilului
dumneavoastră.
Nu administraţi Coldrex Junior HotRem
- dacă copilul dumneavoastră este alergic la paracetamol, acid ascorbic, clorhidrat de fenilefrină
sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament (enumerate la pct. 6).
2
- dacă copilul dumneavoastră suferă de oricare din problemele medicale menţionate în
continuare:
- Afecţiune renală sau hepatică
- Tensiune arterială mare
- Tiroidă hiperactivă (hipertiroidism)
- Diabet zaharat
- Feocromocitom (o tumoră în apropierea rinichilor)
- Glaucom cu unghi închis (tensiune crescută la nivelul ochilor)
- Boală a inimii
- Este în tratament cu antidepresive sau cu medicamente cunoscute sub numele de inhibitori de
monoaminoxidază (IMAO), sau cu medicamente beta-blocante (vezi punctul Coldrex Junior
HotRem împreună cu alte medicamente).
- dacă are intoleranţă la unele categorii de glucide (conţine zahăr).
- dacă ia orice alte medicamente pe bază de prescripţie medicală sau disponibile fără prescripţie
medicală care conțin paracetamol pentru a trata durerea, febra, simptomele de răceală şi gripă,
sau pentru a-l ajuta să doarmă.
Citiţi întotdeauna şi urmaţi instrucţiunile de pe ambalaj şi din acest prospect
Nu administraţi copiilor cu vârsta sub 6 ani.
Atenţionări şi precauţii
Înainte să administrați Coldrex Junior HotRem copilului dumneavoastră, adresați-vă medicului
dumneavoastră sau farmacistului.
Coldrex Junior HotRem nu se administrează o perioadă lungă de timp.
Nu depăşiţi dozele recomandate.
Riscul hepatotoxicităţii paracetamolului este mai mare în caz de afectare hepatică pre-existentă,
incluzând hepatită virală sau când sunt asociate alte medicamente cu potenţial hepatotoxic.
Adresaţi-vă medicului, înainte de începerea tratamentului cu acest medicament, dacă copilul
dumneavoastră suferă de vreuna din următoarele afecţiuni:
-boli de ficat sau de rinichi,
-are greutatea sub cea normală sau este subnutrit,
-consumă regulat alcool etilic.
Este posibil să fie necesar să evitaţi complet administrarea acestui medicament sau să limitaţi
cantitatea de paracetamol pe care o administraţi.
Adresaţi-vă medicului, înainte de începerea tratamentului cu acest medicament, dacă copilul
dumneavoastră suferă de vreuna din următoarele afecţiuni:
probleme ale prostatei sau dificultăţi de urinare,
tensiune arterială mare,
boli ale inimii,
afecţiuni ale vaselor de sânge (de exemplu sindromul Raynaud, care se poate manifesta sub
formă de dureri la nivelul degetelor ca răspuns la frig sau stres),
diabet zaharat,
hipertiroidism;
boală de rinichi sau de ficat. Antecedentele de boală hepatică cresc riscul afectării hepatice
datorate paracetamolului.
infecţie gravă, aceasta mărind riscul apariţiei acidozei metabolice. Simptomele acidozei
metabolice includ: respiraţie adâncă, rapidă, dificilă; greaţă, vărsături; pierderea poftei de
mâncare.
Adresaţi-vă imediat medicului dumneavoastră dacă copilul dumneavoastră are o combinaţie a
acestor simptome.
glaucom (tensiune crescută la nivelul ochilor);
feocromocitom (o tumoră în apropierea rinichilor).
3
Dacă simptomele persistă, adresaţi-vă medicului.
Adresaţi-vă medicului sau farmacistului dacă nu sunteţi sigur că puteţi administra acest medicament
copilului dumneavoastră.
Coldrex Junior HotRem împreună cu alte medicamente
Spuneţi medicului sau farmacistului dumneavoastră dacă administraţi, aţi administrat recent sau s-ar
putea să administraţi orice alte medicamente copilului dumneavoastră.
Nu administraţi Coldrex Junior HotRem împreună cu alte medicamente pentru răceală, tuse, gripă sau
congestie nazală sau cu alte medicamente care conţin paracetamol.
Înainte de a administra acest medicament, adresaţi-vă medicului sau farmacistului în cazul în care
copilul dumneavoastră se află în tratament cu oricare din medicamentele de mai jos:
- medicamente pentru tratarea depresiei, cum ar fi antidepresive triciclice (amitriptilina) sau de tipul
inhibitori de monoaminoxidază sau medicamente pentru controlul presiunii sângelui, cum ar fi beta-
blocante folosite în tratamentul problemelor cardiace şi a hipertensiunii arteriale;
- warfarină sau alte cumarine (folosite împotriva coagulării sângelui);
- metoclopramidă sau domperidonă (stimulează motilitatea stomacului şi a intestinului subţire şi au
efecte împotriva vărsăturilor);
- colestiramină (răşină fixatoare de acizi biliari pentru a trata valorile mari ale colesterolului din
sânge);
- digoxină sau medicamente similare pentru boli ale inimii;
- medicamente care blochează sau stimulează senzaţia de foame.
Modificări ale rezultatelor unor analize de laborator
Dacă urmează să i se facă analize copilului dumneavoastră, spuneţi medicului că urmează tratament cu
Coldrex Junior HotRem deoarece paracetamolul poate influenţa rezultatele analizelor.
Sarcina, alăptarea și fertilitatea
Adresaţi-vă medicului sau farmacistului pentru recomandări înainte de a administra acest medicament.
Coldrex Junior HotRem nu trebuie utilizat în timpul sarcinii sau alăptării, cu excepţia cazurilor în care
medicul consideră acest lucru strict necesar.
Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor
Substanţele active conţinute în Coldrex Junior HotRem nu au proprietăţi sedative.
Dacă copilul dumneavoastră este afectat de ameţeală în timpul tratamentului cu acest medicament, nu
trebuie să conducă vehicule şi să folosească utilaje.
Coldrex Junior HotRem conţine zahăr.
Un plic conţine 1862,50 mg zahăr.
Dacă medicul dumneavoastră v-a atenţionat în privinţa intoleranţei la unele categorii de glucide a
copilului dumneavoastră, vă rugăm să-l întrebaţi înainte de a-i administra copilului acest medicament.
Acest lucru trebuie avut în vedere la pacienţii cu diabet zaharat.
3. Cum să administrați Coldrex Junior HotRem
Utilizaţi întotdeauna acest medicament exact aşa cum este descris în acest prospect sau așa cum v-a
spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutaţi cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul
dacă nu sunteţi sigur.
Pentru administrare orală.
Coldrex Junior HotRem se administrează sub forma unei băuturi calde.
Mod de administrare
Goliţi conţinutul unui plic într-o cană. Adăugaţi apă caldă, amestecaţi bine.
Doza recomandată pentru copii cu vârsta între 6-12 ani:
Se administrează un plic la fiecare 4-6 ore. Nu se administrează mai mult de 4 plicuri în 24 de ore.
4
Nu se administrează mai frecvent de 4 ore.
Nu depăşiţi dozele recomandate. Administraţi întotdeauna cea mai mică doză eficientă pentru a
ameliora simptomele copilului dumneavoastră.
Medicamentul nu trebuie utilizat mai mult de 3 zile fără recomandarea medicului.
Nu se administrează copiilor cu vârsta sub 6 ani.
Dacă simptomele persistă după 2-3 zile de la utilizare, adresaţi-vă medicului.
Dacă aţi dat copilului dumneavoastră mai mult Coldrex Junior HotRem decât trebuie
Contactaţi imediat medicul dumneavoastră şi spuneţi-i exact ce doză aţi administrat copilului.
Medicul dumneavoastră vă va spune ce trebuie să faceţi.
Este important să-i spuneţi doctorului, chiar dacă copilul se simte bine. Dacă o persoană a luat prea
mult paracetamol, există un risc serios de leziuni hepatice datorită întârzierii instituirii tratamentului.
În caz de supradozaj se impune tratament medical imediat. Simptomele supradozajului constau în
tulburări hepatice, gastro-intestinale, reacţii alergice, dureri de cap, agitaţie, palpitaţii şi creşterea
tensiunii arteriale.
Dacă aţi uitat să administraţi copilului dumneavoastră o doză de Coldrex Junior HotRem:
Nu administraţi o doză dublă pentru a înlocui doza uitată. Nu administraţi mai mult de o doză la
fiecare 4 ore.
Dacă aveţi orice întrebări suplimentare cu privire la acest medicament, adresaţi-vă medicului
dumneavoastră sau farmacistului.
4. Reacţii adverse posibile
Ca toate medicamentele, acest medicament poate provoca reacţii adverse, cu toate că nu apar la toate
persoanele.
Reacţiile adverse sunt clasificate în funcţie de frecvenţă, utilizând următoarea convenţie:
Foarte frecvente: care afectează mai mult de 1 pacient din 10
Frecvente: care afectează mai puţin de 1 din 10 pacienţi
Mai puţin frecvente: care afectează mai puţin de 1 din 100 pacienţi
Rare: care afectează mai puţin de 1 din 1000 pacienţi
Foarte rare: care afectează mai puţin de 1 din 10000 pacienţi
Cu frecvenţă necunoscută: care nu poate fi estimată din datele disponibile
Reacţiile adverse rare pot include:
erupţii trecătoare pe piele şi alte alergii;
creşterea tensiunii la nivelul ochilor;
dificultăţi de urinare (retenţie urinară);
perceperea supărătoare a bătăilor inimii (palpitaţii).
Reacţiile adverse foarte rare includ:
scăderea numărului unor celule sanguine numite plachete (trombocitopenie);
erupţii trecătoare pe piele şi alte alergii, inclusiv o reacţie alergică bruscă de mare amploare care
implică întregul organism numită anafilaxie;
îngustarea căilor respiratorii datorită spasmului musculaturii (bronhospasm)
afecţiuni ale ficatului.
Au fost raportate cazuri foarte rare de reacţii cutanate grave.
Reacţiile adverse cu frecvenţă necunoscută pot include:
creşterea tensiunii arteriale;
5
dureri de cap (cefalee);
senzaţie de ameţeală;
incapacitatea de a dormi (insomnie);
nervozitate,
vărsături, greaţă;
diaree.
Încetaţi să mai administraţi Coldrex Junior HotRem şi consultaţi imediat medicul dacă observaţi
următoarele reacţii adverse, care sunt rare:
erupţii trecătoare pe piele şi alte alergii, inclusiv o reacţie alergică bruscă de mare amploare care
implică întregul organism numită anafilaxie;
iritaţie a pielii, descuamare sau ulcere bucale;
pierderea temporară a vederii, care se poate datora unei tensiuni crescute anormal la nivelul
ochilor. Această reacţie este foarte rară dar apare la persoanele care au glaucom.
vânătaie inexplicabilă sau sângerare neaşteptată;
dacă anterior au apărut dificultăţi de respiraţie când aţi administrat aspirină sau alte
antiinflamatoare nesteroidiene şi acum apare aceeaşi reacţie la acest medicament,
reacţii alergice cum ar fi iritaţii ale pielii sau mâncărimi, însoţite uneori de probleme respiratorii
sau umflarea buzelor, limbii, gâtului sau a feţei;
puls al inimii neobişnuit de rapid sau o senzaţie neobişnuită de bătăi rapide ale inimii
îngustarea căilor respiratorii datorită spasmului musculaturii (bronhospasm).
dificultate la urinare. Această reacţie poate apărea la bărbaţii care au prostata mărită.
Raportarea reacţiilor adverse
Dacă manifestaţi orice reacţii adverse, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.
Acestea includ orice reacţii adverse nemenţionate în acest prospect. De asemenea, puteţi raporta
reacţiile adverse direct prin intermediul sistemului naţional de raportare, ale cărui detalii sunt publicate
pe web-site-ul Agenţiei Naţionale a Medicamentului şi a Dispozitivelor Medicale http://www.anm.ro/.
Raportând reacţiile adverse, puteţi contribui la furnizarea de informaţii suplimentare privind siguranţa
acestui medicament.
5. Cum se păstrează Coldrex Junior HotRem
Nu lăsaţi acest medicament la vederea şi îndemâna copiilor.
Nu luaţi acest medicament după data de expirare înscrisă pe cutie și plic după „EXP”. Data de expirare
se referă la ultima zi a lunii respective.
A se păstra la temperaturi sub 25oC în ambalajul original.
Nu aruncaţi niciun medicament pe calea apei sau a reziduurilor menajere. Întrebaţi farmacistul cum să
aruncaţi medicamentele pe care nu le mai folosiţi. Aceste măsuri vor ajuta la protejarea mediului.
6. Conţinutul ambalajului şi alte informaţii
Ce conţine Coldrex Junior HotRem
- Substanţele active sunt paracetamol, acid ascorbic şi clorhidrat de fenilefrină. Fiecare plic
conţine paracetamol 300 mg, clorhidrat de fenilefrină 5 mg, acid ascorbic (vitamina C) 20 mg.
- Celelalte componente sunt: zaharină sodică, ciclamat de sodiu, acid citric anhidru, citrat de
sodiu, amidon de porumb, zahăr, aromă de lămâie (maltodextrină, arome naturale şi substanţe
nearomatice), curcumină (E 100), dioxid de siliciu coloidal anhidru.
Cum arată Coldrex Junior HotRem şi conţinutul ambalajului
6
Coldrex Junior HotRem este o pulbere de culoare galbenă, cu aromă şi gust de lămâie. Fiecare plic
conţine o singură doză, fiecare plic conţinând 3 g de pulbere.
Coldrex Junior HotRem este disponibil în cutii cu 5 sau 10 plicuri din hârtie/PEJD/Al/PEJD sau din
hârtie/PEJD/Al/Surlyn a câte 3 g pulbere pentru suspensie orală.
Este posibil ca nu toate mărimile de ambalaj să fie comercializate.
Deţinătorul autorizaţiei de punere pe piaţă şi fabricantul
Deţinătorul autorizaţiei de punere pe piaţă
HIPOCRATE 2000 S.R.L.
Str. Prahova, nr. 6A, Sector 1, Bucureşti, România
Fabricanţi
SMITHKLINE BEECHAM S.A
Ctra de Ajalvir, Km 2.5 Alcala de Henares, 28806 Madrid, Spania
sau
WRAFTON LABORATORIES LIMITED
Exeter Road, Wrafton, Braunton
Devon EX33 2DL, Marea Britanie
sau
OMEGA PHARMA INTERNATIONAL NV
Venecoweg 26, Nazareth, 9810, Belgia
Acest prospect a fost revizuit în August, 2020.

Produse similare

Cos de cumparaturi

Obiect sters Anuleaza

Wishlist -

Obiect sters Anuleaza