Acest site folosește cookies pentru a furniza servicii și funcționalități personalizate. Prin vizitarea site-ului nostru, îți dai acordul pentru descărcarea acestor cookies.Am inteles

Poți afla mai multe despre cookies și poți schimba setările lor aici.
OTC
product-image

Coldrex Sinus Extra 500mg/3mg/50mg, 20 comprimate, Perrigo

Brand: PERRIGO
Cod bare: 5391520949753
Data expirarii: 31-05-2023
Se elibereaza FARA RETETA, numai de la sediul Farmacia Tei
15.00 RON
Disponibilitate in locatii:
  • Dristor : Sunt 684 in stoc
  • Plaza Romania : Sunt 589 in stoc
  • Barbu Vacarescu : Sunt 576 in stoc
  • Vivo Constanta : Sunt 492 in stoc
  • Rahova : Sunt 481 in stoc
Pentru moment acest medicament nu se poate comanda online. Acest medicament poate fi cumparat doar de la sediile farmaciilor noastre. Suntem deja in proces de autorizare pentru vanzarea online a acestor medicamente conform Ordinului ministrului sanatatii 444 pe 2019 cu privire la administrarea si functionarea farmaciilor online. In momentul in care se va finaliza procedura de autorizare revenim cu amanunte (conform legii acest proces dureaza minim 2-3 luni).
Ordinul MS-444/2019 poate fi consultat aici.

Coldrex Sinus Extra 500mg/3mg/50mg, 20 comprimate, Perrigo [5391520949753]

Medicament fara prescriptie medicala,  pentru  tratamentul simptomatic al răcelii comune şi gripei, 20 comprimate, Coldrex Sinus Extra.

Pentru  tratamentul simptomatic al răcelii comune şi gripei precum si a simptomelor sinusale (pentru ameliorarea strănutului, rinoreei, congestiei nazale şi sinusale, febrei, durerilor de cap şi durerilor musculare).

Compozitie/Ingrediente:
Fiecare comprimat conține paracetamol 500 mg, maleat de clorfeniramin 3 mg și clorhidrat de pseudoefedrină 50 mg

Mod de administrare:
NU LUAȚI COLDREX SINUS MAX (sau întrebați medicul înainte de a lua) dacă: Aveti hipersensibilitate la paracetamol, fenacetina sau alte antiinflamatoare (risc crescut de reactii alergice) Aveți hipersensibilitate la clorfeniramin sau alte antihistaminice Aveți hipersensibilitate la pseudoefedrina sau alte amine simptomatice Aveti hipersensibilitate la oricare dintre excipientii produsului aveți deficit de glucozo-6-fosfat dehidrogenază Aveți insuficientă renală severă (riscul de reacții adverse renale poate fi crescut în cazul administrării prelungite de doze mari) Aveti tulburari uretro prostatice cu risc de retentie urinara Aveți glaucom cu unghi închis sau predispoziție la glaucom cu unghi închis Aveti glaucom cu unghi deschis Aveți hipertensiune arterială severă Aveți insuficientă hepatocelurara Aveți insuficientă coronică severă În tratament concomitent cu inhibatori de monoaminooxidaza (IMAG) non-selectivă.

Prezentare:
20 comprimate



Data ultimei actualizari: 15-09-2020
Momentan acest produs nu are specificații atribuite!

Produse similare

Cos de cumparaturi

Obiect sters Anuleaza

Wishlist -

Obiect sters Anuleaza