Acest site folosește cookies pentru a furniza servicii și funcționalități personalizate. Prin vizitarea site-ului nostru, îți dai acordul pentru descărcarea acestor cookies.Am inteles

Poți afla mai multe despre cookies și poți schimba setările lor aici.

Panadol Extra, 12 comprimate, Gsk

Cod bare: 5949040101009
Data expirarii: 31-01-2022
Optiuni Livrare
Livrabil la usa doar in Bucuresti
Pret: de la 12.4 RON
Ridicare de la ghiseu
Pret: de la 0.50 RON
6.00 RON
154 în stoc, acum 1 ora
Disponibilitate in locatii:
  • Barbu Vacarescu : Sunt 154 in stoc
  • Vivo Constanta : Sunt 153 in stoc
  • Dristor : Sunt 136 in stoc
  • Rahova : Sunt 109 in stoc
  • Plaza Romania : Sunt 50 in stoc
Pretul afisat este valabil doar pentru comenzile online, pretul din fiecare punct de lucru putand varia.

Panadol Extra, 12 comprimate, Gsk [5949040101009]

Indicatii:
Comprimatele Panadol Extra calmeaza rapid si eficient durerile de cap, migrenele, durerile de spate, durerile de dinti , durerile reumatice si musculare , durerile menstruale . Panadol Extra, de asemenea, amelioreaza disconfortul din raceli, gripa, dureri de gat si scade febra.

Compozitie:
Fiecare comprimat contine 500 mg paracetamol, 65 mg cofeina. Ambalajul contine 12 comprimate.

Caracteristici:
Panadol Extra contine o combinatie de doua substante active: paracetamol (combate durerea) si antipiretic (reduce febra) si cofeina care asigura o ameliorare suplimentara a durerii. Panadol Extra nu irita stomacul.

Contraindicatii:
A nu se administra concomitent cu alte produse care contin paracetamol. Daca sunteti alergic la paracetamol, nu luati Panadol Extra.
Avertismente/Precautii de utilizare: In cazul unor afectiuni renale sau hepatice grave sau in cazul administrarii altor medicamente (metoclopramid, domperidon, colestiramina) consultati medicul inainte de a lua Panadol Extra. In cazul unui tratament cu anticoagulante, daca aveti nevoie sa luati zilnic un analgezic pe o perioada indelungata, puteti sa luati in mod ocazional paracetamol. Daca sunteti insarcinata, consultati medicul inainte de a lua Panadol Extra.

Administrare:
Aduti: se recomanda 1-2 comprimate de 1-4 ori pe zi. Administrarea nu se repeta la un interval mai mic de 4 ore. Nu se vor administra mai mult de 8 comprimate (4 doze) in 24 de ore. Panadol Extra nu este recomandat copiilor sub varsta de 12 ani. Daca simptomele persista consultati medicul. A nu se depasi doza stabilita. In cazul depasirii dozei recomandate, consultati imediat medicul, chiar daca nu va simtiti rau.

Efecte secundare:
Efectele secundare ale paracetamolului sunt rare. Pot sa apara reactii alergice, de exemplu eruptii cutanate. Consumul excesiv de ceai sau cafea concomitent cu administrarea Panadol- ului Extra poate produce iritabilitate sau nervozitate. Consultati medicul in cazul oricaror efecte deosebite.

Data expirarii:
Nu utilizati acest medicament dupa data expirarii indicata pe ambalaj.

Conditii de pastrare:
A se pastra la temperaturi sub 25 grade Celsius. Nu lasati medicamentul la indemana copiilor.

Prezentare:
12 comprimate



Momentan acest produs nu are specificații atribuite!

Produse similare

Cos de cumparaturi

Obiect sters Anuleaza

Wishlist -

Obiect sters Anuleaza