Acest site folosește cookies pentru a furniza servicii și funcționalități personalizate. Prin vizitarea site-ului nostru, îți dai acordul pentru descărcarea acestor cookies.Am inteles

Poți afla mai multe despre cookies și poți schimba setările lor aici.

Antinevralgic Forte, 20 comprimate, Zentiva

Brand: ZENTIVA
Data expirarii: 30-03-2022
Optiuni Livrare
Livrabil la usa doar in Bucuresti
Pret: de la 12.4 RON
Ridicare de la ghiseu
Pret: de la 0.50 RON
13.50 RON
544 în stoc, acum 1 minut
Disponibilitate in locatii:
  • Rahova : Sunt 3175 in stoc
  • Dristor : Sunt 1554 in stoc
  • Depozit Fibrei : Sunt 0 in stoc
  • Plaza Romania : Sunt 0 in stoc
  • Vivo Constanta : Sunt 0 in stoc
Pretul afisat este valabil doar pentru comenzile online, pretul din fiecare punct de lucru putand varia.

Antinevralgic Forte, 20 comprimate, Zentiva

Antinevralgic Forte este un analgezic, reduce febra si este un medicament cu efect antiinflamator.

Compozitie:
Substante active: acid acetilsalicilic 250 mg, paracetamol 250 mg, cafeina 50 mg.

Indicatii:
Acidul acetilsalicilic amelioreaza durerea, reduce febra si are efecte antiinflamatorii.
Paracetamolul amelioreaza durerea si reduce febra.
Cafeina contracareaza simptomele de oboseala, promoveaza motivatia si performanta mentala. Scurteaza timpul pana la inceputul actiunii acidului acetilsalicilic si paracetamolului si, de asemenea, potenteaza efectele lor.

Utilizare:
Este destinat utilizarii la adulti si adolescenti cu varsta de 12 ani si mai mult, pentru a trata:
- cefaleea din episoafele de migrena cu sau fara aura (simptome ce preced atacul migrenos si dureaza de la cateva minute pana la o ora);
- cefaleea de tip tensional.
Luati intotdeauna acest medicament exact asa cum v-a spus medicul dumneavoastra sau farmacistul. Discutati cu medicul sau farmacistul, daca nu sunteti sigur.
Doza recomandata pentru adulti si adolescenti cu varsta de 12 ani si peste este de 1-2 comprimate luate la intervale de cel putin 4 ore, pana la de trei ori pe zi, daca este necesar.
Daca dupa 3 - 4 zile nu va simtiti mai bine sau va simtiti mai rau, trebuie sa va adresati unui medic.

Precautii:
Nu luati Antinevralgic Forte daca:
- sunteti alergic la paracetamol, acid acetilsalicilic, cafeina sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament, salicilati sau alte medicamente antiinflamatoare nesteroidiene;
- aveti sau ati avut ulcer gastric sau intestinal;
- aveti probleme severe cu inima sau cu ficatul;
- aveti predispozitie crescuta la sangerari;
- utilizati 15 mg metotrexat pe saptamana sau mai mult;
- sunteti in ultimele trei luni de sarcina;
- aveti sub 17 ani si aveti in acelasi timp febra.

Prezentare:
20 comprimate



Momentan acest produs nu are specificații atribuite!

Produse similare

Cos de cumparaturi

Obiect sters Anuleaza

Wishlist -

Obiect sters Anuleaza