Acest site folosește cookies pentru a furniza servicii și funcționalități personalizate. Prin vizitarea site-ului nostru, îți dai acordul pentru descărcarea acestor cookies.Am inteles

Poți afla mai multe despre cookies și poți schimba setările lor aici.

Synocam 200 mg/500 mg, 10 comprimate filmate, Dr. Reddys

Cod bare: 5944760020371
Data expirarii: 30-07-2023
Optiuni Livrare
Livrabil la usa doar in Bucuresti
Pret: de la 12.4 RON
Ridicare de la ghiseu
Pret: de la 0.50 RON
14.50 RON
> 10 în stoc, acum 2 minute
Disponibilitate in locatii:
  • Rahova : Sunt 109 in stoc
  • Barbu Vacarescu : Sunt 104 in stoc
  • Plaza Romania : Sunt 90 in stoc
  • Vivo Constanta : Sunt 72 in stoc
  • Dristor : Sunt 60 in stoc
Pretul afisat este valabil doar pentru comenzile online, pretul din fiecare punct de lucru putand varia.

Synocam 200 mg/500 mg, 10 comprimate filmate, Dr. Reddys [5944760020371]

Proprietati:
Acest medicament este adecvat în special pentru durerea care necesită un analgezic mai puternic decât în cazul administrării separate de ibuprofen sau paracetamol.

Indicatii:
Synocam este recomandat pentru ameliorarea temporară a durerilor de intensitate uşoară până la moderată asociate cu: migrenă, cefalee, dureri de spate, dureri menstruale, dureri dentare, dureri reumatice și musculare, simptome de răceală și gripă, durere în gât și febră.

Ingrediente:
Fiecare comprimat filmat conţine ibuprofen 200 mg și paracetamol 500 mg.
Lista excipienţilor:
Nucleul comprimatului: Amidon de porumb, Crospovidonă (tip A) (E 1202), Dioxid de siliciu coloidal anhidru (E 551), Povidona K-30 (E 1201), Amidon pregelatinizat (porumb), Talc (E 553b), Acid stearic (50)
Film de acoperire: Alcool polivinilic (E 1203), Talc (E 553b), Macrogol 3350 (E 1521), Dioxid de titan (E 171)

Mod de utilizare:
Adulți: Se administrează câte un comprimat de până la trei ori pe zi cu apă. Intervalul dintre doze trebuie să fie de cel puțin 6 ore.  
Dacă administrarea unui singur comprimat nu controlează simptomele, pot fi administrate maxim câte două  comprimate de până la 3 ori pe zi. Intervalul dintre dozele unice trebuie să fie de Doza maximă este de 6 comprimate (1200 mg ibuprofen, 3000 mg paracetamol) în 24 ore.
Vârstnici:  Nu sunt necesare ajustări ale dozei "

Contraindicaţii:
Acest medicament este contraindicat:  
- La pacienții cu hipersensibilitate la substanțele active sau la oricare dintre excipienții enumerați la pct. 6.1.
- La pacienții cu antecedente de reacții de hipersensibilitate (de exemplu, bronhospasm, angioedem, astm bronşic, rinită sau urticarie) asociate cu acidul acetilsalicilic sau alte medicamente antiinflamatoare nesteroidiene (AINS).
- La pacienții cu ulcer activ sau cu antecedente de ulcer peptic recurent / hemoragie gastrică (două sau mai multe episoade distincte de ulcerare sau sângerare dovedite).
- La pacienții cu antecedente sau o ulcerație / perforație sau sângerare gastro-intestinală existentă, inclusiv cea asociată cu AINS (vezi pct. 4.4).
- La pacienți cu tulburări de coagulare.
- La pacienții cu insuficiență hepatică severă, insuficiență renală severă sau insuficiență cardiacă severă (NYHA Clasa IV) (vezi pct. 4.4).
- În utilizarea concomitentă cu alte medicamente care conțin AINS, inclusiv inhibitori specifici de ciclooxigenază-2 (COX-2) și doze de acid acetilsalicilic peste 75 mg pe zi - risc crescut de reacții adverse (vezi pct. 4.5).
- În utilizarea concomitentă cu alte medicamente care conțin paracetamol - risc crescut de reacţii adverse grave (vezi pct. 4.5).
- În ultimul trimestru de sarcină din cauza riscului de închidere prematură a canalului arterial cu posibilă hipertensiune pulmonară (vezi pct. 4.6)

Contraindicatii:
Sarcină, alăptare și fertilitate
În timpul primului și celui de-al doilea trimestru de sarcină, ibuprofenul nu trebuie administrat decât dacă este necesar. Dacă se recomandă ibuprofen unei femei care încearcă să rămână gravidă sau unei gravide în timpul primului şi al celui de-al doilea trimestru de sarcină, doza trebuie menţinută cât mai mică posibil, iar durata tratamentului trebuie să fie cât mai scurtă posibil.
Ibuprofen/paracetamol 200 mg/500 mg comprimate filmate este contraindicat în timpul celui de-al treilea trimestru de sarcină.

Prezentare:
10 comprimate filmate



Momentan acest produs nu are specificații atribuite!

Produse similare

Cos de cumparaturi

Obiect sters Anuleaza

Wishlist -

Obiect sters Anuleaza