Advil Ultra, 200 mg, 10 capsule moi, Gsk

200mg ibuprofen

Cod produs: 5949040104475

Brand: GLAXOSMITHKLINE

Data expirarii: 30-12-2024

Tip: Medicament fara reteta

Vandut de: Farmacia Tei SRL

Document: Prospect

Optiuni Livrare
Ridicare rapida de la casa <span style="color: #6ab833;">Click&Collect</span>
Ridicare rapida de la casa Click&Collect
Taxa ambalare: 0,50 LEI
Livrare prin curier
Produsele OTC pot fi livrate doar in București și Constanța. Pret: de la 13,09 LEI
15,50 LEI
> 10 în stoc Ultima actualizare: 08-12-2023 09:40:16
Disponibilitate și preț în locațiile Farmacia Tei

La noi, prețul afișat este valabil atât pentru comenzile online cât și pentru toate locațiile noastre.

Dacă intervin abateri de la această regulă, sunt erori pentru care ne cerem scuze și vă rugăm să ni le semnalați.

Advil Ultra, 200 mg, 10 capsule moi, Gsk [5949040104475]

Indicatii:
Advil Ultra aparţine grupului de medicamente denumite antiinflamatoare nesteroidiene (cunoscute ca AINS) şi sunt folosite pentru a calma durerea şi a reduce inflamaţia şi febra. 
Datorită formei capsulelor moi substanţa activă este absorbită de organism de 1,25-2,5 ori mai repede decât în cazul tabletelor. Pentru ameliorarea durerii de intensitate redusă şi moderată, durerilor osteoarticulare şi musculare (inclusive tendinite, bursite, luxaţii, entorse), durerilor de spate, cefaleei, migrenei (tratament şi profilaxie), algiilor dentare, dismenoreei, febrei şi pentru ameliorarea simptomelor răcelii şi gripei

Contraindicatii:
Nu utilizaţi Advil Ultra dacă:
- sunteţi alergic (hipersensibil) la ibuprofen sau la oricare dintre celelalte componente ale Advil Ultra;
- aveţi hipersensibilitate la acid acetilsalicilic şi la alte medicamente antiinflamatoare nesteroidiene (AINS).

Precautii:
Înainte să utilizaţi Advil Ultra, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Sarcina, alăptarea și fertilitatea:
Dacă sunteţi gravidă sau alăptaţi, credeţi că aţi putea fi gravidă sau intenţionaţi să rămâneţi gravidă, adresaţi-vă medicului sau farmacistului pentru recomandări înainte de a lua acest medicament.

Sarcina:
Medicamentul nu este recomandat în timpul sarcinii, în special în primele 3 luni.
Este contraindicat în timpul ultimelor 4 luni de sarcină.

Alăptarea:
Adresaţi-vă medicului înainte de a utiliza Advil Ultra Forte în timpul alăptării. Dacă alăptaţi nu trebuie să utilizaţi Advil Ultra Forte. 

Conducerea vehiculelor şi folosirea utilajelor:
Din cauza reacţiilor adverse pe care le poate produce la nivelul sistemului nervos central (de exemplu, tulburări de vedere, amețeli, durere de cap), ibuprofenul poate influenţa capacitatea de a conduce vehicule sau de a folosi utilaje. 

Mod de administrare:
Luați întotdeauna acest medicament exact așa cum este descris în acest prospect sau așa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Trebuie să discutați cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteți sigur.

Adulţi, vârstnici şi copii cu vârsta peste 12 ani: o capsulă moale la fiecare 4-6 ore, după cum este nevoie.
Nu se vor administra mai mult de 6 capsule moi (1200 mg) în 24 de ore.
Capsulele moi vor fi înghiţite în întregime, cu apă, înainte sau după mese.
Nu se vor administra la copii sub 12 ani.
Dacă simptomele persistă adresaţi-vă medicului sau farmacistului.

Dacă aveţi orice întrebări suplimentare cu privire la acest medicament, adresaţi-vă medicului dumneavoastră sau farmacistului.

Compozitie:
Substanţa activă este ibuprofenul. Fiecare capsulă conține ibuprofen 200 mg.
- Ceilalți excipienți sunt:
Conţinutul capsulei: macrogol 600, hidroxid de potasiu 50%.
Capsulă: gelatină, apă purificată, sorbitol lichid parţial deshidratat (E 420), galben de chinolină (E 104), patent blue V (E 131).
Materiale de imprimare: dioxid de titan (E 171), alcool SDA 35 A, propilenglicol, polivinil acetat ftalat, apă purificată, alcool izopropilic, macrogol 400, hidroxid de amoniu 28%.

Prezentare:
10 capsule moi

Atentionare:
Citiţi cu atenţie şi în întregime prospectul înainte de a începe să utilizaţi acest medicament deoarece conţine informaţii importante pentru dumneavoastră.

Advil Ultra 200 mg 10 capsule moi Gsk(200mg ibuprofen) face parte din grupa medicament:antiinflamatoare nesteroidiene (ains) , contine substanța activă:ibuprofen si poate fi utilizat in baza recomandarii medicului in afecțiuni medicale cum ar fi:bronsiolita, colica abdominala, colica renala, dismenoree, endometrioza, sinuzita, artroza (osteoartrita), prostatita, raceala, sciatica, sindromul de tunel carpian, spondiloza cervicala, amigdalita, gripa si are indicații in:entorse, durere, intindere musculara, luxatii (dislocarea articulatiei).
Informatii utile despre Advil Ultra, 200 mg, 10 capsule moi, Gsk gasiti in articolele: Sindrom premenstrual, Raceala versus Gripa: Diferentele dintre gripa si raceala.

Advil Ultra, 200 mg, 10 capsule moi, Gsk [5949040104475]

Farmacia Tei intelege importanta informatiilor prezentate in aceasta pagina si face eforturi permanente pentru a le pastra actualizate. Singura situatie in care informatiile prezentate despre Advil Ultra, 200 mg, 10 capsule moi, Gsk pot fi diferite fata de cele prezentate pe site este aceea in care producatorul/importatorul aduce modificari specificatiilor acestuia, fara a ne informa in prealabil.
Pagina actualizata la data de:  08-12-2023  |  ANMDMR - Raporteaza o reactie adversa

Medicamente din aceeasi categorie

Alte produse ale producatorului GLAXOSMITHKLINE

Vezi Politica de confidentialitate date personale

Acest site folosește cookies pentru a furniza servicii și funcționalități personalizate. Prin vizitarea site-ului nostru, îți dai acordul pentru descărcarea acestor cookies.Am inteles

Poți afla mai multe despre cookies și poți schimba setările lor aici.